کد خبر 453008

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد:

حقوق بازنشستگان از چه تاریخی همسان‌سازی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری از آبان ماه انجام می‌شود، گفت: صندوق‌های بازنشستگی جدیدی در کشور راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد شریعتمداری امروز  در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: ما به بازنشستگان به صورت ویژه توجه می‌کنیم، چنانکه در باره همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری 6 هزار و 500 میلیارد تومان در بودجه امسال در نظر گرفته شد که 30 درصد به سمت همسان‌سازی حرکت کردیم.

وی افزود: با آقای نوبخت مذاکره کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که حقوق بازنشستگان کشوری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در همین ماه‌های آینده تا 90 درصد حقوق شاغلین برسانیم ولی به دو برابر 6 هزار و 500 میلیارد تومان برای این کار نیاز داریم.

وی افزود: امیدواریم با همت سازمان برنامه و خزانه بتوانیم تا آبان ماه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهیم و این همسان سازی روی پایه حقوق می‌نشیند.

شریعتمداری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز گفت: پس از 57 جلسه با بخش‌های مختلف دولت با دستور رئیس جمهور که در سایه شفاف سازی اطلاعات تأمین اجتماعی به دست آمد 32 هزار میلیارد تومان منابع دولت پرداخت شد به گونه‌ای که بازنشستگان 30 ساله زیر 2 میلیون و 800 هزار تومان و بازنشستگان با 35 ساله سابقه زیر 3 میلیون تومان دریافت نخواهند کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: معادل همین 32 هزار میلیارد تومان یعنی قریب به 30 هزار میلیارد تومان دیگر بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی تأدیه خواهد شد و برای این کار توافق اولیه با آقای نوبخت انجام شده و با آقای دژپسند و سازمان خصوصی سازی نیز توافق خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسين
  ۱۹ ۹

  لطفاً به اين آدمهايي كه خود را مسئول مينامند و اظهار نطر ميكنند ، بفرمائيد يا اطلاعات خودرا افزايش دهند و يا اگر اطلاع كافي از حقوق دارند در خصوص همه سطوح مزدي اظهار نظز كنند . اين روزها باب شده كه فقط بابت حداقل حقوق بازنشستگان صحبت ميكنند در حاليكه بيشترين ظلم در حق ساير سطوح كه بالاترين سقف بيمه را پرداخت كردند ، صورت ميگيرد . به نظر ميرسد كه تلاش جمعي اين افراد بيشتر رساندن حقوق ساير سطوح به حداقل باشد تا كمك به حداقل بگيران ، اگر اينچنين باشد تكليف اضافه دريافتي تامين اجتماعي از تفاوت حق بيمه هاي دريافت شده از حقوق هاي با سطح سقف حقوق چيست ؟ چرا تامين اجتماعي به نسبت حقوق دريافتي افراد حق بيمه دريفت ميكنند ؟ در حاليكه در پرداخت حقوق بازنشستگي قانون و عدالت اجرا نميگردد؟ چه كسي پاسخگوي اين چرا ها است ؟

 • ناشناس
  ۳ ۱۱

  سلام اقای وزیر سهامم یک میلیون است مدد جو هستم بانک رفا ۵تومن داده پس بقیه پول سهامم کجاست

 • یک باز نشسته
  ۱۴ ۴

  آقای نوبخت گفتند از مهر ماه همسان سازی اجرا میشه وکلی هم عکس او را در فضای مجازی منتشرئ کردند و سلام و صلوات زیادی هم برایش فرستادند حالا آقای شرعتمداری میگه از آبان موضوع را دنبال می کنیم و شاید فردا کسی دیگه از آقیان حرف تازه ای بزنه لذا ما شک داریم در صداقت اینها

 • حسین
  ۸ ۴

  باسلام بازنشستگان لشگری فراموش نشه.

 • رضا
  ۰ ۱

  خدا کنه یک بار هم که شده به این فسیل شده ها راستشو بگید..چون انها هستن به بچه ها و نوه هاشوی خودشون میگن که شما راست میگید یا دروغ!!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یکی میگه مهر اون یکی میگه آبان پس کدام راست میگن خدا به دادمابرسه

 • علیرضا
  ۱ ۰

  متشکرم عزیزان،عالی بود،

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری