کد خبر 452802

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تامین مالی واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفت

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که طبق اظهارات وزیر اقتصاد، زمان صدور مجوز برای تاسیس شرکت‌ها از ۷۲روز به ۳روز کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الله فیروزی با اشاره به جلسه عصر روز گذشته کمیسیون صنایع با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و معاونان وی گفت: در این جلسه آقای دژپسند گزارشی از تسهیل صدور مجوز برای تاسیس شرکت‌ها و کاهش زمان موردنیاز آن از 72 روز به 3 روز ارائه کرد. تامین مالی واحدهای تولیدی یکی دیگر از دستور کارهای کمیسیون صنایع و معادن بود که به زعم وزیر اقتصاد و دارایی بازار سرمایه ظرفیت مناسبی برای تامین منابع مالی مورد نیاز صنعت و معدن است.

وی افزود: براساس گفته مسئولان وزارت اقتصاد و دارایی، قوانین مصوب نباید مشوق بدحسابی باشد زیرا تسهیلات‌گیرندگان به جای استرداد وجوه دریافتی در موعد مقرر، از پرداخت آن خودداری می‌کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: کشور در حال تجربه بودجه بدون نفت است، به زعم وزارت اقتصاد و دارایی وصول مالیات براساس اصول است.

فیروزی الزام دولت به ایجاد نظامات جامع در تمام حوزه‌ها را یکی از خواسته‌های کمیسیون صنایه عنوان و خاطرنشان کرد: مقرر شد طرح الزام دولت به ایجاد نظامات جامع در صحن و مجلس بررسی و تصویب شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر