کد خبر 446150

توصیه مهم فهیمی به فروشندگان سهام عدالت

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، این سهام را دارایی سرمایه‌ای خواند و گفت کسانی که ۱۰خرداد اقدام به فروش کردند حدود ۱۶درصد متضرر شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی در برنامه تیتر امشب یکشنبه شب اعلام کرد: برای کسانی که قصد داشته باشند سهام خود را تا 30 درصد بفروشند ما آمادگی همکاری لازم را داریم.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، تعداد کسانی که برای فروش سهام خود به بانک ها یا دفاتر کارگزاری مراجعه کرده اند را کمتر از یک میلیون نفر خواند و گفت: بر خلاف برخی از پیش بینی ها اینگونه نبود که مردم برای فروش سهامشان هجوم بیاورند و به نظر می رسد که سهام داران به خوبی از ارزش دارایی خود باخبرند.

فهیمی گفت: بر اساس آمار حدود 600 هزار نفر برای فروش 30 درصد از سهام خود به بانک ها یا دفاتر کارگزاری مراجعه کردند که در مجموعه رقمی حدود 900 میلیارد تومان سهم فروخته شد.

او اضافه کرد: از این 900 میلیارد تومان، حدود 200 میلیارد تومان هنوز به حساب کارگزاری ها واریز نشده است، ضمن اینکه کارگزاری ها نیز باید این رقم را به بانک واریز کنند تا به حساب سهامدار منتقل شود.

به گفته فهیمی تاکنون بیش از 520 میلیارد تومان به حساب مشمولین واریز و تسویه شده است و 200 میلیارد تومان باقیمانده نیز تا روزهای آینده واریز می شود.

فهیمی درباره سایر علل واریز نشدن بهای سهام فروخته شده به حساب ارائه دهندگان سهام، گفت: برخی از سفارش های فروش هنوز فروخته نشده است.
او توضیح داد که کارگزاری ها بر مبنای محاسبات و در نظر گرفتن منافع سهامداران اقدام به فروش می کنند و به همین علت هنوز برخی از سهام فروخته نشده است.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت اضافه کرد: اگر بیش از 10 روز از ثبت سفارش فروش گذشته، احتمالا اشکالی در شماره شبای سهامدار وجود دارد و توصیه می شود که سهامدار به شعبه محل ثبت، مراجعه کند تا اشکال یا ابهام موجود رفع شود.

فهیمی در پاسخ به این موضوع که برخی از سهامداران از واریز مبالغی در حدود 100 یا 140 هزار تومان در ازای فروش سهامشان خبر می دهند، گفت: علت واریز مبالغی در حدود 100 یا 140 هزار تومان به حساب فروشندگان 30 درصد سهام این است که از ابتدا میزان دارایی (سهام) آنها پائین بوده است.

او افزود: برخی از سهامداران پس از فوت مشمول سهام اصلی، دارای سهام شده اند که در اینصورت سهام اولیه بین چند نفر تقسیم شده و ارزش هر سهم نیز کاهش یافته است و به همین علت مبلغ واریز شده به حساب آنها نیز به همان نسبت خواهد بود.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت:فروش سهام در بازار بصورت قطعه قطعه صورت می گیرد و درمواردی، کارگزار بخشی از سهام را فروخته و هنوز قطعات دیگر سهام به فروش نرفته است.به همین علت مبلغ به دست آمده پس از فروش کامل 30 درصد سهام، به سهامدار پرداخت خواهد شد.

فهیمی بار دیگر با اشاره به ارزش سرمایه ای سهام عدالت، به دارندگان سهام توصیه کرد که در فروش دارایی خود عجله نکنند و افزود: سهام عدالت، دارایی سرمایه ای است و برای استفاده بلندمدت ارائه شده است.

او اضافه کرد: زمانی که ثبت سفارش فروش 30 درصد سهام آغاز شد، عده ای از سهامداران در همان روز نخست برای فروش مراجعه کردند و عده ای هم در روز 10 خرداد اقدام کردند که این عده، با فروش این میزان از سهامشان حدود 16 درصد ضرر کردند.

فهیمی مدیریت سهام و فروش آن را حق سهامداران دانست، اما عجله نکردن در فروش را دور اندیشی و راهی برای سود بیشتر خواند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام من سهام عدالت خودم و خانواده او رو ۱۸ خرداد آزاد کردم این اشتباه خیلی بزرگی است و همون روز پشیمان شدم والان شرمنده خانواده ام هستم تو رو خدا کمک کنید ویک فرصت به کسانی که پشیمانند بدهید وگزینه لغو آزاد سازی بذارید تو رو خدا خواهش میکنم

 • آناهیتا
  ۲ ۰

  سلام من ۳۱ اردیبهشت آزادسازی مستقیم انجام دادم و تو سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم انجام دادم.. اما الان یک ماهه که نمیتونم ۳۰ درصد از سهمم رو بفروشم در صورتی که داخل سامانه دارایی سهام هم سهامم شده ۱۴ میلیون اما وقتی که وارد سایت یا سامانه های کارگزاری های مختلف میشم که بفروشم کد ملی میزنم میگه فاقد سهام ..لطفا راهنمایی کنید چکار کنم من به این مول شدیدا نیاز دارم..تا حالا هزارجا هم زنگ زدم بانکها و کارگزاری ها و کافی نت ها هیچکس جواب درستی بهم نداده و مشکلم هنوز حل نشده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این مملکت ورشکست شده الان پول سی درصد رو ندارن بریزن عملا ورشکستن با سلام و صلوات نمیشه اداره کرد اونایی ک نفروختن یا دست در جیب دولت دارن یا مایه دار پشینون میشن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اناهيتابرودفتربيشخوان

 • حسین آبیاری
  ۰ ۰

  من الان 20روزهست سهام خودرو به بانگ صادرات دادم اما هنوز یه ریالی به حساب ما نریختن من نمیدونم اگه لازم نداشتیم به پولش چرا زودتر ازهمه فروختیم پس ما به پولش نیاز داریم اما هنوز خبری نیست لطفا یه جوابی به ما بدین ممنون

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری