کد خبر 445489

پرداخت مرحله اول وام کرونایی به راننده‌ها از تیرماه

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تاکنون بیش از ۴۵ درصد رانندگان بین شهری برای دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی ستاد ملی مقابله با کرونا ثبت نام خود را تکمیل کردند و تا اوایل تیرماه این تسهیلات به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رانندگان بین شهری مسافری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه پلاک عمومی) در ایام شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را در میان دیگر بخش‌های اقتصادی دیده‌اند چرا که سفرها طی ماه‌های گذشته به حداقل ممکن رسید و مردم تلاش کردند تا با کاهش ترددهای بین شهری و استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی زنجیره انتقال ویروس کرونا را بشکنند.

حدود دو هفته گذشته عبدالهاشم حسن‌نیا -رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای- درباره تصویب تسهیلات برای رانندگان مسافری بین‌شهری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفته بود: برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ نفر راننده مسافری بین شهری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که آن‌ها می‌توانند از خط اعتباری که ستاد ملی مقابله با کرونا برای‌شان اختصاص داده، استفاده کرده و این وام‌های شش میلیون تومانی را دریافت کنند.

داریوش باقرجوان - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای - درباره آخرین وضعیت و جزئیات پرداخت تسهیلات شش میلیون تومانی به رانندگان مسافری بین شهری اظهار کرد:‌ ۶۲۸ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات مصوب شده در ستاد ملی مقابله با کرونا به ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده مسافری بین شهری اختصاص پیدا کرده و رانندگان در حال ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سایت کارا هستند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴۵ درصد معادل حدود ۴۷ هزار نفر راننده مسافری بین شهری اطلاعات تکمیلی‌شان را در سایت کارا بارگذاری کرده‌اند که پس از طی مراحل اداری و بررسی ادارات کل استان‌های مرتبط با رانندگان، مراحل پرداخت این تسهیلات آغاز می‌شود.

باقرجوان با بیان اینکه براساس توافقات صورت گرفته رانندگانی که تاکنون اطلاعات خود را تکمیل کرده‌اند تا ابتدای تیرماه تسهیلات شش میلیون تومانی خود را دریافت می‌کنند، افزود: برخی از رانندگان در حال تکمیل اطلاعات خود هستند و برخی دیگر با مشکلاتی در این زمینه مواجه شدند که پیشنهاد می‌کنیم به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خود مراجعه کرده و مشکل‌شان را حل کنند چرا که همه رانندگان مسافری بین شهری که در سایت کارا اطلاعات‌شان را تکمیل کرده و کد رهگیری دریافت کنند مشمول این وام می‌شوند.

مدیرکل مسافری سازمان راهداری با بیان اینکه تا زمانی که همه رانندگان مسافری بین شهری تسهیلات خود را دریافت کنند پیگیری‌های سازمان راهداری ادامه خواهد داشت، ادامه داد: تسهیلات شش میلیون تومانی مورد نظر با سود ۱۲ درصد و مهلت بازپرداخت ۲۴ ماهه است که چهار ماه از آن تنفس و ۲۰ ماه مدت بازپرداخت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اقساط حدود ۲۸۰ هزار تومانی این تسهیلات برای رانندگان گفت: آن‌هایی که در مرحله اول تسهیلات‌شان را دریافت کنند از ابتدای آبان‌ماه بازپرداخت اقساط‌شان آغاز می‌شود اما همه رانندگان مطمئن باشند که این تسهیلات را دریافت خواهند کرد چرا که خط اعتباری ایجاد شده از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همه آن‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین یکی دیگر از کارهایی که برای تسهیل در دریافت این وام در نظر گرفته‌ایم در رابطه با تضامین است که براساس توافقات صورت گرفته رانندگان می‌توانند تنها با چک یا سفته تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند.پ

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • بهزاد
    ۲ ۰

    شما میگوید برای شش میلیون وام راننده ضامن نمبخواهد اما بانگ اولین حرفش برو دوتا ضامن بیار

  • حسن پناهی
    ۱ ۰

    وام کارت حمل و نقل درون شهری