کد خبر 444924

۱.۸میلیون سهامدار عدالت قربانی اینترنت دایال آپ!

جا انداختن اسامی ۱.۸ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت، مسئله ای است که این روزها بین کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت به وجود آمده و به نظر می رسد اگر مجلس یا دولت طرحی برای پالایش مشمولان واقعی سهام عدالت ندارند، لااقل برای این جاماندگان که برگه سهام عدالت داشته، اما اطلاعات آن ها در سامانه سازمان خصوصی سازی موجود نیست، اقدام اصلاحی انجام دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، ماجرا از این قرار است که برخی از مشمولان سهام عدالت به رغم داشتن برگه و کارت پرس شده سهام عدالت و حتی واریز مرحله سود توسط سازمان خصوصی سازی، اطلاعات شان در سامانه سازمان خصوصی سازی موجود نیست. خزایی سرپرست کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت، در این زمینه افزوده است: برای شخصی، برگه رسید بانکی صادر شده و وی پولش را از بانک گرفته است، اما سهامدار نیست یا این که در مواردی فرد مد نظر در افزایش سرمایه ای که هر سال اتفاق می افتد نیز مشارکت کرده و نامش هم در شرکت ها ثبت شده است.در این میان شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی مشکل را به یکدیگر حواله می کنند.از سوی دیگر سازمان خصوصی سازی هم مشکل را به گردن فناوری اطلاعات و تعاونی ها انداخته است. به گزارش تسنیم، این سازمان دیروز با انتشار مطلبی در پایگاه اطلاع‌رسانی خود توضیح داد: در زمان ثبت‌نام و شناسایی مشمولان سهام عدالت در دهه 80 به‌دلایل مختلف، برخی از مشمولانی که فرایند اولیه ثبت‌نام را انجام داده بودند در فهرست نهایی سهام عدالت قرار نگرفتند.در آن زمان سیستم اطلاعاتی استان‌ها به‌صورت «دایال آپ» با سیستم مرکزی ارتباط داشت و همین نقص باعث شد اطلاعات بخشی از مشمولان وارد سیستم نهایی نشود. علاوه بر این، تاخیر برخی از تعاونی‌ها برای ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مرکزی سهام عدالت نیز باعث شد تعدادی از افراد مشمول نهایی نشوند.گزارش مذکور افزوده است: سازمان خصوصی‌سازی در حال رایزنی برای پوشش دوباره افراد جامانده از سهام عدالت است و در صورتی که دولت یا مجلس در این زمینه و از مجاری قانونی طرحی را به تصویب برسانند امکان اعطای سهام عدالت به این جاماندگان وجود خواهد داشت .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدرضا
  ۳ ۰

  ازمسعولان محترم خاهش میکنم که وجع فروش سهام عدالت راواریزکنندخداخیرتون بده

 • ناشناس
  ۲ ۰

  پس کی سی درصد و واریز میکنین کامل ما لازم داریم دهم واسه فروش گذاشتم بانک صادرات

 • بهزاد بابازاده
  ۱ ۱

  باسلام احتراما فکری به حال این جا ماندگان از سال ۸۵ که کارت وبرگه سهام در دست دارد فرمایید ممنون وسپاسگزاریم

 • Beyranvand
  ۱ ۱

  سلام من سهام 532 هزار تومانی بوده، 30 درصد شو فروختم بانک کشاورزی حسابم بوده. چراااا فقط 347 هزار تومن برام واریز شده. پس بقیش. لطفا یکی بگه.

 • Hamid
  ۰ ۰

  اقا این سود سهام و کی میریزین من دهم ثبت کردم فروختم الان ۲۱خرداده اخه این چه وضعشه

 • هما
  ۰ ۰

  من ۶خردادسهام به فروش گذاشتم بانک ملت چراهنوزواریزنکردندهیچ جاپاسخگوونیست

 • امیر
  ۰ ۰

  سلام آقایون بنده بچم مبتلا به سرطان بدخیم است از مجبوری درخواست فروش دادیم ۴نفر خانواده که هرکدام یک ملیون سهام داریم برای خودم ۲۹۰۰واریز و همسرم ۲۳۰۰وفرزندم ۱۲۰۰وفرزند بعدی ۲۱۰۰واریز شده برای چهار نفر که سیزده ملیون فروش ۳۰درصد ما میشده بانک ملی ۸ملیون واریز کرده بقیه پول ما کجاست ۰۹۰۲۸...لطفا اگر پیگیر بودید پاسخ ما رو بدهید بچه مریض دارم لازم داریم حق مان است صدقه به ما نمی دهید که دست مردم دراز باشه ۱۰روزی دوهزار بندازید توی دستشان سهام مردم وکه نصفه واریز کرده بانک ملی زودتر واریز کند

 • جواد
  ۰ ۰

  سلام شرمنده مزاحم شدم امروز.پول سهام.منوریختن.دستش دردنکنه دادن ولی چراکم دادن به گفته بودن که 2500ت میدند.من فروختم الان 1میلیون 103ت.ریختن.چراانقدر داد.سهام.من همین هست یانه بیشترهست.شرمنده جواب منوبدید ممنون.التماس دعا