کد خبر 443716

اعلام اسامی بازنشستگان واجد شرایط وام ضروری

متقاضیانی که در اردیبهشت ماه ۹۹ ثبت نام کردند، می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی و لینک «نتایج ثبت‌نام مرحله دوم وام ضروری» با درج شماره دفترکل و شماره ملی و شماره حساب بازنشستگی از وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمود مرتضایی‌فرد گفت: بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که در مرحله دوم 98 در اردیبهشت ماه اقدام به ثبت‌نام وام ضروری کردند، از روز سه‌شنبه 13 خرداد ماه 99 می‌توانند برای مشاهده نتایج ثبت‌نام و زمان‌بندی پرداخت وام «واجدین شرایط» به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنند.

مرتضایی‌فرد افزود: با توجه به پایان ثبت‌نام مرحله دوم وام ضروری، تمامی متقاضیانی که طبق شرایط اعلام شده «واجد شرایط» پرداخت شناخته شده باشند، طی 7 ماه و به ترتیب اولویت از خرداد تا آذرماه 99 مبلغ 7 میلیون تومان تسهیلات، به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه متقاضیان «واجد شرایط» برای دریافت وام خود نیاز به مراجعه به بانک صادرات ندارند، گفت: وام ضروری واجدین شرایط طبق مرحله و زمان بندی اعلام شده در سامانه، به حساب بانکی که از آن حقوق دریافت می کنند واریز می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: تمامی واجدین شرایط به ترتیب اولویت و براساس «کمترین میزان حقوق دریافتی» و «کمترین مجموع وام دریافتی» نوبت بندی شده‌اند و با توجه به سقف اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل در هر ماه، وام ضروری آنان طی هفت ماه پرداخت می‌شود.

مرتضایی فرد با بیان اینکه تا پایان خردادماه 42 هزار نفر از واجدین شرایط، وام خود را دریافت می‌کنند، تأکید کرد: متقاضیان دارایِ اولویت‌هایِ اول به ترتیب در ماه‌های ابتدایی از تسهیلات وام ضروری بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به چگونگی اطلاع بازنشستگان کشوری از وضعیت دریافت تسهیلات مرحله دوم، گفت: متقاضیانی که در اردیبهشت ماه 99 ثبت نام کردند، می توانند از روز سه شنبه 13 خردادماه با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی و لینک «نتایج ثبت‌نام مرحله دوم وام ضروری» با درج شماره دفترکل و شماره ملی و شماره حساب بازنشستگی از وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

گفتنی است، از مجموع حدود 400 هزار نفر از متقاضیان ثبت‌نام کننده در مرحله دوم، حدود 200 هزار نفر واجدین شرایط دریافت وام ضروری هستند که تا آذر 99 در چند مرحله این وام را دریافت می‌کنند. مبلغ وام ضروری هفت میلیون تومان، در اقساط 36 ماهه و کارمزد 4 درصد است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۱ ۱

  همه چی برای کشوری ولشکری بازنشستگان تامین اجتماعی پشم

 • ناشناس
  ۲ ۱

  چه قدر حقوق داریم که وام بگیریم ما وام نمی خواهیم حقوق ما بازنشسته ها را اضافه کنید

 • حسین
  ۰ ۰

  پس بازنشستگان تامین اجتماعی چی؟؟؟

 • هما آقایی
  ۱ ۱

  سلام حقوق مستمری بنده 612000تومان است لطفاً زودتر اقدام کنید من دیگه نمیتونم بهزندگی ادامه بدهم دیابت دارم سرپرست خانوار هستم لطفاً رسیدگی کنید

 • عباس گلدوست
  ۰ ۱

  حقوق بازنشستگان بزرگنرین ظلم حکومت به مردم است.

 • علی ندائی فرخد
  ۱ ۰

  من ثبت نام کردم ولی جوابی برایم نمی آید متشکرم

 • نسرین حیدری
  ۰ ۰

  نتیجه وام ۹۹

 • ملوک یعقوبی
  ۲ ۰

  من اول سال ۹۹ ثبت نام کردم برای وام ۱۰۰۰۰۰۰۰تومانی من واجب شرایط بودم؟

 • مسعود رحمتی
  ۳ ۰

  من ثبت نام وام ضروری کردم هنوز جوابی به من داده نشد

 • گلعزار هویزه
  ۱ ۰

  وام ضروری

 • مریم
  ۰ ۰

  سلام من ۲بار ثبت نام وام ضروری کردم ولی تعلق نگرفته خیلی باین وام احتیاج دارم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  1-حقوق کارگران وبازنشستگان درسال 1400اصلا اضافه نشود چرا چون 40سال است هروقت وجهی اضافه شد همه چیز گران میشود
  2-سال 1400جهش تولید نامگذاری شود و گاز برق -تلفن وسوخت مجانی وکلیه لوازم وماشین الات به درخواست کارفرما ازدولت خریداری وبه قیمت مناسب با تقسیط بلند مدت به تولیدکننده گان واگذارشود

 • بتول سلطانی
  ۰ ۰

  من ثبت نام وام کردم ولی خبری ندادند