کد خبر 443388

ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به بورس

عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از ۱۷خرداد وارد بورس می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدرضا معتمد عضو هیات مدیره سازمان بورس اعلام کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از 17 خرداد ماه وارد بورس می‌شوند. 

وی گفت: همه سهامداران عدالت چه آنهایی که روش مدیریت مستقیم یا روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، در 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی سهامدار هستند.

به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس، سهامداران عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت وارد بورس می‌شوند و به عنوان سهامداران این شرکت‌های سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند.

 بعد از ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت در 9 اردیبهشت ماه سال جاری سهام عدالت 49 میلیون و 121 هزار و 417 نفر بعد از 14 سال  آزادسازی شد و بعد اعلام شد کسانی که می‌خواهند روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کنند با وارد شدن به سامانه سهام عدالت به نشانی https://www.samanese.ir و انتخاب روش مدیریت مستقیم، می‌توانند در مرحله اول تا 30 درصد سهام در اختیار خود را از طریق بانک‌هایی که شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند به فروش برسانند.

همچنین طبق گفته جودکی مدیرعامل سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت استان تهران سهامدارانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مربوطه وارد بورس می‌شوند.

وی همچنین گفت: حدود 30 شرکت استانی سهام عدالت گر چه قبلاً در بورس پذیرش شده‌اند اما پذیرش آنها غیرفعال بوده و به زودی این پذیرش فعال شده و در تابلوی بورس پذیرفته خواهند شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری