کد خبر 443375

فرایند حذف ۳دهک از دریافت یارانه نقدی آغاز شد

بر اساس مصوبه هیئت دولت، فرایند حذف سه دهک بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی آغاز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، هیئت وزیران، با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و معطوف‌نمودن پرداخت یارانه به خانوار‌های نیازمند، آیین‌نامه اجرایی بند (الف) تبصره (14) قانون بودجه، موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها را  تصویب کرد.

مطابق این آیین‌نامه، وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو مکلفند از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌ربط تمامی دریافتی‌های (منابع) مربوطه را از طریق حساب‌های مفتوحه خزانه‌داری کل کشور نزد بانک مرکزی به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز نمایند. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نیز مکلف است به‌ازای هر ردیف از دریافتی‌های فوق، نسبت به افتتاح حساب نزد بانک مرکزی با هماهنگی خزانه‌داری اقدام نماید.
خزانه‌داری کل کشور نیز موظف است سهم عوارض شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها را به حساب سازمان امور مالیاتی نزد خزانه‌داری واریز تا سازمان امور مالیاتی عوارض مذکور را به حساب وزارت کشور برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز نماید.
هم‌چنین، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارائه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند. سازمان هدفمندسازی یارانه‌‌ها نیز پس از اعلام وزارت تعاون می‌بایست نسبت به حذف یارانه خانوار‌های اعلامی (در اولین نوبت) اقدام نماید.
لازم به ذکر است، خانوار‌های حذف‌شده می‌توانند نسبت به اعتراض در خصوص قطع یارانه خود و افراد تحت تکفل با اعلام رضایت از دسترسی وزارت یادشده به کلیه اطلاعات بانکی و ارائه اطلاعات و مستندات لازم اقدام نمایند.

وزارت مذکور نیز مکلف است پس از بررسی مستندات ارائه‌شده، اسامی سرپرستان خانوار‌های واجد شرایط دریافت یارانه نقدی را مجدداً به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام نماید تا در اولین نوبت، پرداخت یارانه نقدی آن‌ها برقرار شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تواین روزا که مردم به زور شکمشون رو پر میکنند خجالت نمیکشین از قطع یارانه ها صحبت میکنین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تراخدا اخرکار یارانه ما قشر بدبخت قطع میشد

 • مرضیه
  ۰ ۰

  یا خدا ماکه ازسال نود سه تاالان یارانه مون قطعه اگه درست بشه که خدارروشکر ولی میدونم که این دولت هیچ حرفش راست نیست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یارانه حق سوبسید دولت به تمام آحاد مردم است و هیچ ربطی به میزان درآمد شخص نداره، حقی است که به همه ی مردم کشور ایران تعلق می‌گیرد، بهتر اینست که جلوی دزدی ها و اختلاس های چند هزار میلیاردی رو بگیرند، که دیگه شرم و حیایی نسبت به اعلام و رسانه ای کردن آن ندارند