کد خبر 442237

تخصص ۳۱۲۲۰میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های عمرانی

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصیص ۳۱هزار و ۲۲۰میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی را بی‌سابقه دانست و گفت: خوشبختانه در سال جدید این میزان از تخصیص به خزانه دولت ابلاغ شده و هر هفته به یک استان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی سفر می‌کنیم تا رفاه را برای مردم ایجاد کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد باقر نوبخت امشب در حاشیه بازدید از راه‌آهن رشت - کاسپین بندر انزلی در جمع با خبرنگاران با بیان اینکه این خط ریلی باعث اتصال خلیج فارس و دریای عمان به دریای خزر می‌شود، اظهار کرد: در بازدیدی که از از خط ۶ و هفت خط ریلی راه آهن رشت به بندر انزلی داشتیم تنها ۳۰ کیلومتر از آن باقی مانده و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد‌.

وی با اشاره به مشکلات دولت در این برهه حساس گفت: تمام هدف دولت در این شرایط که کشور در شدیدترین شرایط سخت اقتصادی و تحریمی به سر می برد ولی تمام هدف دولت تخصیص بهینه اعتبار به پروژه های اولویت دار و قابل بهره‌برداری در سال جدید است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اولویت بندی پروژه‌های قابل بهره‌برداری توسط دولت تصریح کرد: سقف بودجه دولت در سال جدید با افزلیش مواجه نشده و باید در پرداخت های پرسنلی واقعیت‌های جامعه لحاظ شود ولی در کشور پروژه‌های قابل بهره‌برداری زیادی وجود دارد که دولت بر اساس اولویت آنان را تفکیک کرده و اعتباراتی برای آنان در نظر گرفته شده است.

نوبخت با اذعان به اینکه دولت در سنوات گذشته استاد خزانه و اوراق مالی به پیمانکاران اعطا می‌کرده است، تصریح کرد: امسال دولت این اسناد و اوراق را در بورس و بازارهای سرمایه به ریال تبدیل کرده و پرداخت های ریالی به پیمانکاران داده می‌شود.

وی تخصیص ۳۱ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی را بی‌سابقه دانست و بیان کرد: خوشبختانه در سال جدید این میزان از تخصیص به خزانه دولت ابلاغ شده و هر هفته به یک استان برای تکمیل پروژه های عمرانی سفر می کنیم تا رفاه را برای مردم ایجاد کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به پروژه چ‌های قابل بهره‌برداری در سال جدید افزود: تکمیل ۷۳۰ کیلومتر راه آهن چابهار زاهدان، مسیر همدان به سنندج، مسیر اردبیل، بستان آباد به تبریز از جمله پروژه های قابل بهره‌برداری در سال جدید هستند که توسط دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

نوبخت با بیان اینکه پرداختی‌های لازم برای تکمیل راه آهن رشت به انزلی گفت: پرداختی ها برای تکمیل این پروژه به بهترین نحو ادامه دارد و هیچ‌ پروژه ای به علت بودجه تعطیل نشده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت ورزشکار مصدوم گیلانی بیان کرد: وظیفه دولت و سازمان برنامه و بودجه حمایت از ورزشکاران در مواقع بحرانی و مصدومیت است لذا دولت این آمادگی را دارد اعتبارات لازم برای مداوای این ورزشکار گیلانی و مازندرانی در نظر را تأمین کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر