{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 439628

یک نماینده مجلس پیشنهاد کرد که برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شرایط بحران کرونا، یارانه نقدی کم‌درآمدها افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پیشنهاد جدیدی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شرایط بحران کرونا مطرح کرد و گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که همه مشاغل و صنوف از ناحیه شیوع بیماری کرونا دچار مشکلاتی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در شرایط بحران کرونا اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از سایر مشاغل و دهک‌های جامعه آسیب دیده‌اند، اظهار داشت: معتقدم کمک‌ها و حمایت‌های دولت از کم‌درآمدها در شرایط بحران کرونا کافی نیست و این اقدامات باید تا مدت‌ها پس از مهار کرونا هم ادامه داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: بسیاری از مشاغل به صورت روزانه درآمد کسب می‌کنند؛ یعنی اگر کار آنها تعطیل باشد درآمدی نخواهند داشت، از طرف دیگر اقشار آسیب‌پذیر و یارانه‌بگیر در شرایط فعلی باید بیشتر حمایت شوند.

رضیان همچنین پیشنهاد کرد که در شرایط بحران کرونا میزان یارانه نقدی اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از 45 هزار و 500 تومان افزایش یابد تا حمایت نسبتا خوبی از این اقشار صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش یارانه نقدی نیازمند مصوبه مجلس است و در قالب اصلاح لایحه بودجه سال 99 باید انجام شود، بنابراین مجلس آمادگی دارد تا در صورتی که دولت تصمیمی برای حمایت‌های بیشتر از اقشار آسیب‌پذیر داشته باشد، قانون بودجه را اصلاح کند.

ارسال نظر

 • آرمان
  ۰ ۰

  دارای مغازه پوشاک ورشکستگی در 3 ماه قبل مساعدت فرمایید. متشکرم

 • پیام
  ۰ ۰

  ولمون کنید

 • رضا حمیدی
  ۰ ۰

  سلام .من متاهلم مستأجر وکار ثابتی ندارم .نه وامی به ما دادن ونه کمکی.چند ماه بیکارم هیچ نهاد یا کمیته ای به ما کمک نمیکند .اگر به ما که نه بیمه داریم نه کار کمک کنند چه میشود .آیا جایی هست به ما کمک کنند یا نه؟!اگر کسی جوابی دارد لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نیازب کمک دارم ازهیچ جادرامدی ندارم بیماری سرطالن دارم ویک کلیه دارم 4فرزند دارم مستجرم ازهیچ جای درامدی ندارم کمکم کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ولا یارانه ی کشورا ماهی یه میلیون ب بالا یارانه میگیرن ماهم ۴۵ پول دوتا رب گوجه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری