کد خبر 439380

آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ٩٨صادرکنندگان از اول خرداد

بنا بر پیگیری‌های به عمل آمده از سوی کنفدراسیون صادرات ایران از بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی، این سازمان استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال ۹۸را از ابتدای خرداماه آغاز می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بنا بر پیگیری‌های به عمل آمده از سوی کنفدراسیون صادرات ایران از بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی، سازمان امور مالیاتی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال ۹۸ را از ابتدای خرداماه آغاز خواهد کرد.

متن کامل اطلاعیه کنفدراسیون صادرات ایران به شرح زیر است:

قابل توجه صادرکنندگان محترم

بنا بر پیگیری‌های به عمل آمده از سوی کنفدراسیون صادرات ایران با بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی جهت استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸، به استحضار می‌رساند:
پس از ابلاغ شرایط رفع تعهد ارزی صادرات در سال ۹۸ از سوی بانک مرکزی، گزارش آخرین وضعیت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تا پایان فصل سوم سال ۹۸( ۳۰ آذرماه) از سوی این بانک به سازمان امور مالیاتی، ارسال شده است.

بر این اساس، عملیات استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، از اول خردادماه ۹۹ از سوی ادارات مالیاتی سراسر کشور آغاز خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از صادر کنندگانی که  حداقل هفتاد درصد (۷۰%) از مجموع ارزش ارزی کالاهای صادراتی خود ( به استثنای صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی) در سال ۱۳۹۸ را به روش های اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده باشند، صد در صد (۱۰۰%) اعتبار مالیات بر ارزش افزوده قابل قبول سهم کالاهای صادراتی را مسترد خواهند نمود و همچنین کل درآمد ناشی از صادرات آن ها نیز با رعایت قوانین موضوعه، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهد بود.

کلیه صادرکنندگان فرصت دارند تا پایان تیرماه سال جاری نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ خود اقدام نمایند. در صورت عدم رفع کامل تعهد ارزی تا مهلت مذکور، متناسب با میزان بازگشت ارز، مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده خواهند بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    کلا از کسی که نباید مالیات میگیرین