{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437738

با صدور مجوز ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان، هنوز احکام جدید معلمان متناسب با این مجوز صادر نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در مهر ماه سال گذشته با پیگیریهای انجام شده در دولت و مجلس نظام رتبه بندی فرهنگیان اجرایی شد. بر این اساس احکام حقوقی معلمان در پنج رتبه مختلف بر حسب سوابق کاری، تحصیلی و غیره با هدف رعایت عدالت در پرداختها طبقه بندی شد.
در اواخر سال 98 موضوع افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ابلاغ شد.
 بر همین اساس، این ابلاغیه مشمول وزارت آموزش و پرورش نیز شد، به این ترتیب در حالی که از مهرماه سال 98 پرداخت حقوف فرهنگیان بر حسب نظام رتبه بندی فرهنگیان آغاز شده بود در اسفند ماه سال قبل افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نیز اعمال شد.
 یکی از نکات جالب توجه در خصوص احکام حقوقی فرهنگیان این بود که ظاهراً با اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی میزان افزایش حقوق میانگین چند صد هزار تومانی در احکام معلمان اعمال شده بود اما پیامهای فرهنگیان حاکی از آن است که با تلفیق نظام رتبه بندی و افزایش 50 درصد امتیازات این رقم تغییر کرده است. پیگیریها نشان میدهد این تغییرات در پرداختها ناشی از تلفیق مبهم نظام رتبه بندی و افزایش 50درصدی امتیازات فصل دهم بوده که این موضوع موجب انتقاد فرهنگیان نیز شده است.
این رویه مباحث انتقادی مختلفی را ایجاد و در نهایت رییس سازمان برنامه و بودجه برای تعیین‌تکلیف موضوع در هفته‌های ابتدایی سال جاری جلساتی را با نمایندگان تشکلهای فرهنگیان برگزار کرد. 

پیگیری صدور احکام جدید تا هفته معلم
همزمان با برگزاری این‌جلسات از سوی نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام شد که ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان از ابتدای سال 99 در دستور کار قرار گرفته و احکام جدید معلمان بایستی تا پایان هفته معلم صادر شود.

امروز آخرین روز هفته معلم است اما پیگیری نشان می‌دهد هنوز احکام جدید متناسب با وعده ترمیم رتبه بندی فرهنگیان صادر نشده است.

آنطور که از لا به لای مباحث رییس سازمان برنامه بودجه در لایوهای اینستاگرامی مشخص شد حدود 5 هزار میلیارد تومان برای ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان در نظر گرفته شده بود که صدور مجوز مربوطه می‌تواند به افزایش قابل قبولی در احکام حقوقی فرهنگیان منجر شود.

صدور مجوز ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان
گفتنی است،  در هشتم اردیبهشت ماه مجوز ترمیم نظام رتبه بندی فرهنگیان از سوی  سازمان برنامه و بودجه صادر و به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است.
 حالا با صدور  مجوز مذکور در هفته اول اردیبهشت ماه، این سوال مطرح می‌شود که چرا احکام جدید معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر نشده است.

ارسال نظر

 • یوسف رضا
  ۶ ۰

  با سلام و خسته نباشی ، لطف کنید در خصوص عدم اجرای رتبه بندی معلما ،با توجه به دستور اجرا و صدور احکام در تاریخ 8اردیبهشت 99 توسط آقای نوبخت ریس سازمان برنامه وبودجه وهمچنین تخصیص اعتبار آن، متأسفانه وزیر آموزش وپرورش دستور صدور احکام را نداده است و همین امر باعث بی انگیزه شدن معلما دارد لطف کنید پیگری کنید ونتیجه را به معلما اطلاع بدین .با تشکر

 • ناشناس
  ۷ ۰

  نمیشه اقا به فرهنگیان که میرسه همش وعده جالبه مردم میگن این همه حقوقتون زیاد شده بستون نیست میگیم کدوم حقوق تعجب میکنن

 • ناشناس
  ۵ ۱

  واقعا که با این خبر گذاشتنتون

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سلام آقای حاج میرزایی لطفادرخصوص بی مهری که درحق بازنشستگان 98/7/1صورت گرفته پیگیری نمایید از نظر پاداش حدود 20 میلیون با همکارن 98/7/2 پاداشمان تفاوت دارد زیرا برای آنها رتبه بندی اجراشد آیا یک روز باعث اینهمه تفاوت میشود وآیا این موضوع عادلانه است لطفا اگر به مسولان دسترسی دارید پیگیری نمایید خداوند اجرتان دهد.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام پس چرا احکام جدید در هفته معلم صادر نشد

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام پس حکم جدید که قرا ر بود در هفته معلم صادر بشه چی شد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اقای حاجی میرزایی میشه مدارس را باز نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام ببخشید جناب وزیر این رتبه بندی شامل قراردادی ها قسمت خدمات میشه یانه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کارمندای دیگه همه ۷ ۸ میلیون میگیرن اونم بی ازمون بی دغدغه اونوقت معلم بیچاره باید کلی ازمدن بده تا ۵۰۰ تومن اضافه بشه تعجیلو برمیدارن ......... معلمها با سیلی صورتشونو سرخ نگه میدارن اونم با ۳ ۴ تومن حقوق انوقت میخوان ۵۰۰ تومن اضافه کنن در کل دنیا جار میزنن.

 • فاطمه
  ۰ ۰

  با سلام ،پس کی این وعده ها عملی میشن ؟ لطفا زودتر احکام جدید رتبه بندی رو مشخص کنید.یا لااقل یه پیامی خبری درباره رتبه بندی بفرمایید. ممنونم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب آقای نوبخت سلام قول رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول و اول مهر 98 را دادید نه تنها آن را اجرا نکردید در همسان سازی حقوق 98 حتی یک ریال به بازنشستگان 98 اضافه نشد و فقط 15 درصد را برای بازنشستگان 98 اجرا کردید داد را به کی بگیم وگناه ما که 98 بازنشست شدیم مگر مازن وبچه نداریم مشکلات وبدهی وپسر ودختر دم بخت نداریم هزینه دانشگاه و هزاران مشکل دیگر نداریم چرا اینقدر مارا با این همه بی مهری مورد آزار روحی قرار میدهید چیه لطف کنید دلسوزانه پیگیری فرمایید ممنون

 • البرز حبیبی
  ۰ ۰

  باسلام چراباوجود یکسان بودن سنوات ومدارک تحصیلی معلمان شاهد تفاوت فاحش احکام جدید الصدورهستیم دلیل این تفاوت جیه؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باعرض سلام وزیر محترمدآموزش وپرورش چرا در خصوص اجرای رتبه بندی اصلاح شده فرهنگیان تاهفته معلم به وعده خود عمل نکردید؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس چرا احکام جدید صادر نمی کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری