{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437718

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌ها گفت: برگه‌های عضویت کنونی که هم اکنون در اختیار برخی مشمولان سهام عدالت قرار دارد فاقد هرگونه ارزش و اعتباری است و در زمان آزادسازی هیچگونه کارکردی ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بعد از اعلام خبر آزادسازی سهام عدالت افراد زیادی به تب و تاب افتادند که آیا با وجود داشتن برگه سهام عدالت جزو مشمولین سهام عدالت هستند یا خیر؟ با توجه به اینکه این افراد در زمان مربوطه اقدام تکمیلی مربوط به ثبت نام سهام عدالت را انجام ندادند، بنابراین اکنون جزو مشمولین این سهام حساب نمی‌شوند و در وضعیت فعلی قادر به تکمیل مراحل ثبت‌نام و باقی اقدامات مربوط به آزادسازی سهام عدالت نیستند.

حسن علایی امروز (جمعه) در خصوص افرادی که دارای برگه سهام عدالت هستند اما جزو مشمولین این سهام حساب نمی شوند، گفت: برخی از افراد دارنده برگه سهام عدالت هستند اما این برگه‌ها، فقط برگه‌های پیش‌ثبت‌نام است و به عنوان دارنده حتمی سهام عدالت و سهامدار بودن آنها محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد، اکنون فقط آن دسته از مشمولانی که فرآیند ثبت‌نام آنها در سنوات گذشته در شرکت‌های تعاونی شهرستانی نهایی شده‌اند و مشخصات آنها از طریق شرکت‌های مذکور به سازمان خصوصی‌سازی ارسال و در سامانه سهام عدالت درج شده باشد مشمول نهایی سهام عدالت تلقی می‌شوند و ثبت‌نام اولیه یا داشتن دعوتنامه ثبت‌نام دلیل بر ثبت‌نام نهایی افراد نیست.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌ها خاطرنشان کرد: اگر فرآیند ثبت‌نام  افراد در آن زمان تکمیل می‌شد و ثبت نام خود را در سامانه سهام عدالت قطعی می‌کردند، اکنون به عنوان دارنده سهام عدالت شناخته می‌شدند، به همین دلیل افرادی که ثبت‌نام خود را تکمیل نکردند دیگر به عنوان دارنده سهام عدالت محسوب نمی‌شوند و اکنون سازو کارهای اجرایی قانونی مبنی بر ثبت نام جدید و تخصیص سهام عدالت به این دسته از افراد وجود ندارد.

علایی اظهار داشت: در صورت عدم دسترسی یا  مفقودی برگه عضویت سهام عدالت هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت نیست و مشمولان این سهام می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی سهام عدالت به نشانی samanese.ir  از وضعیت سهامداری خود مطلع شوند.

وی گفت: ارزش سهام تخصیص‌یافته به هر یک از مشمولان متناسب با میزان اقساط وصول شده از بابت ثمن سهام واگذار شده از محل سودده سال شرکت‌های سرمایه‌پذیر در مقاطع گذشته تعیین شده و در صورتحساب مشمولین در سامانه اینترنتی سهام عدالت درج و قابل مشاهده است که عمدتا ارزشی معادل پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریال بوده است.

علایی خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که سهام عدالت از طریق انتقال و تقسیم سهم الارث به آنها رسیده است در صورتی که قبلا سهامدار بوده باشند ارزش سهام آنها بیشتر می‌شود، یا افرادی که قبل از سال ۱۳۹۵ سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند به میزان سود دریافتی از ارزش سهام تخصیصی آنها کاسته شده است، همچنین آن دسته از مشمولانی که به تایید نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور  از ۵۰ درصد تخفیف در بهای واگذاری بهره‌مند شده‌اند ارزش سهام آنها حداکثر معادل ۱۰ میلیون ریال بوده است.

عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی افزود: افراد اکنون به دلیل اتمام مهلت قانونی تعیین شده در سال ۱۳۹۶ و محدودیت‌های موجود، قادر به پرداخت مانده مبلغ سهام تخصیصی و واریز مابه التفاوت و تکمیل بدهی خود برای افزایش ارزش سهام خود تا سقف یک میلیون تومان نیستند؛ در سنوات قبل دولت حدود هفت ماه به این دسته از افراد مهلت داده بود نسبت به واریز و تکمیل وجه اقدام کنند؛ افرادی که در آن مقطع اقدام لازم را به عمل آوردند با واریز بدهی ارزش سهام آنها از پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریال به ۱۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

وی به ارزش روز سهام عدالت اشاره کرد و افزود: ارزش روز این سهام متناسب با افزایش یا کاهش ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر در بورس و فرابورس متغیر بوده است و نمی‌توان قیمت قطعی و دقیقی را برای ارزش هر یک از مشمولان برآورد و اعلام کرد ولی بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ارزش فعلی سهام بیش از ۱۰ برابر قیمت مقطع واگذاری است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  چرا باونای ک نتونستن قبلاسهام عدالت ثبت نام کنن فرست ثبت نام نمیدین

 • حسین
  ۰ ۱

  اینقدر گدا صفت نباشید !!
  با این سهام کسی به پول زیادی نمیرسه!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ماثبت نام نیستیم تکلیف چیه؟

 • علیرضا
  ۲ ۰

  متاسفافم برای این عدالتتون، مگه سی میلیون نفر که ثبت نام نکردن جز این کشور بحساب نمیان، خجالت بکشین ، ،کجایه این سهام عدالت هست، چه جریانی پشت این سهام هست که جا مونده ها رو ثبت نام نمیکنین.

 • رضا
  ۲ ۰

  کجاش عدالته، خجالتم خوب چیزیه، په چرا بقیه مردم رو ثبت نام نمیکنین، چرا اسم عدالت رو رویه این سهام گذاشتین، جمع کنین بابا .

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ما که کارگر هستیم چراسهام عدالت تعلق نمیگیرد به کجا پناه ببریم

 • افشین
  ۰ ۰

  بنده همون سال شروع ثبت نام عدالت به اتفاق خانواده ام برگه سهام عدالت دریافت کردم ولی متاسفانه ازون موقع ا الان هرچی داخل سامانه سهام عدالت میرم میگه چنین شماره ملی در سامانه وجود نداره.تا الان هیچ سودی هم دریافت نکردم.بالاخره تکلیف افرادی که مثل بنده میباشه چی میباشه،لطفا راهنمایی کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کدوم عدالت هرکی توشوراومحل پارتی واشناداشت ثبت نام شد ماهم مثل بقیه بودیم ولی بما ندادن عدالت اینه باید یه فرصت به همه بدن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این کجاش عدالته اومدن فقط حقوق بگیران دولتی رو ثبت نام کردن بقیه مردم هم که هیچ ، کارمندی که روزی 22 دقیقه آمار کار مفیدش تو ادارههست رو همه رقم مزایا از قبیل بن و وام و ... میدن بعد اون کسی که نرفته استخدام دولت بشه و با هزار زحمت داره نون در میاره چون نوکر دولت نیست باید از همه چیز محروم باشه .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری