کد خبر 434043

آغاز فعالیت بازارها و روزبازارها منوط به اخذ مجوز

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: بزودی بازارها و روزبازارها دارای مجوز از شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل، با اخذ مجوز بهداشتی و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت کار خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید علی مفاخریان مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در حاشیه بازدید از بازار بزرگ احسانی، محدوده خلازیل و گل فروشان مستقر در بزرگراه شهید هاشمی در خصوص ساماندهی بازار خلازیل گفت: بیش از 800 واحد صنفی در این بازار مشغول فعالیت هستند که کنترل آنها و جلوگیری از ورود و خروج ضایعات مستلزم پیگیری های مستمر و عزم جدی است.

وی با اشاره به جانمایی مکان هایی مشخص برای گل فروشان مستقر در بزرگراه شهید هاشمی در سنوات گذشته  یادآور شد: در راستای تامین امنیت این مسیر و پیشگیری از بروز مخاطرات، عقد قرارداد پس از ساماندهی محدوده مذکور  برای ادامه فعالیت گل فروشان الزامیست.

علی توکلی شهردار منطقه 19 نیز ضمن قدردانی از انتقال تجربیات و رهنمودهای ارزنده مفاخریان در ساماندهی مشاغل گفت: ساماندهی گل فروشان اتوبان منتهی به بهشت زهرا(س)  پس از ده ها سال در دستور کار قرار دارد.

وی از  پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر تهران بر جمع آوری و انتقال ضایعات فروشان خلازیل از این محدوده خبر داد و افزود: اجرای این طرح نیاز به شکل گیری اراده عمومی در شهرداری تهران دارد که در این خصوص نیز  مکاتبات زیادی انجام شده است.

توکلی ادامه داد: در همین راستا با طرح های جهادی و شبانه روزی همکارانمان ضمن جمع آوری معتادان و کارتن خواب ها و انتقال آنها به گرمخانه ها اقدام به جلوگیری از فعالیت 40 گاراژ متخلف با اجرای آرای بند 20 ، حکم قضایی و اخذ تعهد نامه مبنی بر عدم آتش سوزی و تولید مواد آلاینده شده است. در گام دوم نیز تلاش می کنیم تا  با ایجاد محدودیت های ترافیکی در ورودی‌های خلازیر، صنوف جمع آوری پسماند را ملزم به تغییر صنف کرده و آسیب های ناشی از جمع آوری، خرید و فروش پسماند را کاهش و کنترل کنیم.

شهردار منطقه 19 درباره انتقال خلازیل به خارج از منطقه نیز خاطر نشان کرد: خوشبختانه  با سرمایه گذار در این خصوص مذاکره شده و در تلاش هستیم  تا  مشارکت و یاری سایر نهادها را در اجرای این طرح جلب کنیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، توکلی «شیطان بازار» خلازیل را یکی از آسیب های جدی این محدوده عنوان کرد و گفت:  جلوگیری از فعالیت فروشندگان این بازار که باعث ایجاد آسیب های اجتماعی و معضل ترافیک شده  از برنامه های مستمر و اولویت دار  شهرداری این منطقه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    کرونا از مجوز میترسه میدونستین؟