کد خبر 433004

رییس سازمان برنامه و بودجه:

رتبه‌بندی معلمان ترمیم شد/ صدور احکام جدید تا هفته معلم

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اصلاح و ترمیم رتبه‌بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی معلمان هفته گرامیداشت مقام معلم اجرا می‌‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت درباره نتیجه جلسات خود با تشکل‌های فرهنگیان اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان که از مهر سال 98 اجرا شد در 5 ماه نخست یعنی از مهر تا بهمن مورد رضایت بود اما در اسفندماه به دلیل همزمانی اجرای رتبه بندی و امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اشکالاتی به وجود آورد که موجب نارضایتی فرهنگیان شد.

وی افزود: برای انجام وظیفه قانونی خود از همکارانم در سازمان اداری و استخدامی، وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان تشکل‌های معلمان دعوت کردم تا رایزنی کنیم حال که قرار است اصلاحاتی در این زمینه صورت گیرد به نحو شایسته‌ باشد، باید از نمایندگان فهیم تشکل‌های فرهنگیان که طی 3 جلسه گذشته رایزنی و کمک فکری به ما انجام دادند تشکر کنم.

 رییس سازمان برنامه و  بودجه گفت: با نکاتی که نمایندگان فرهنگیان گفتند، شرایطی را فراهم خواهیم کرد که قانون از اول فروردین 99 با ترمیم و اصلاح در قالب نظام رتبه‌بندی انجام شود البته آنچه آموزش و پرورش انجام داد اجرای قانون بود اما انتقاداتی که از سوی فرهنگیان مطرح شد قابل پذیرش بود به همین دلیل اصلاحیه صورت گرفت.

تمام معلمان مشمول 5 رتبه می‌شوند

نوبخت ادامه داد: نظام رتبه‌بندی با مرمت و اصلاحی که در چارچوب قانون صورت گرفت از اول فروردین 99 لازم الاجرا است و تمام معلمان در 5 رتبه مقدماتی، پایه، ارشد، خبره و عالی از آن بهره می‌برند.

گلایه از افرادی که تشویش اذهان می‌کنند

وی با اشاره به اینکه از این جهت چندین بار قانون را مطرح کردم تا بگویم آنچه برای فرهنگیان انجام می‌شود عین قانون است، گفت: باید گلایه کنم از افرادی که به بهانه‌های مختلف ظاهراً در جهت پشتیبانی و حمایت از فرهنگیان تلاش می‌کنند اما تشویش اذهان عمومی را انجام می‌دهند و مطالبی را مطرح می‌کنند که از نظر قانونی خلاف است.

رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: اگر فردی تصور می‌کند قانون اجرا نمی‌شود به ما مراجعه کند و نظرات آنها را می‌شنویم، 2 پیشنهاد دارم، به جای تشویش اذهان عمومی و انجام تحرکاتی در فضای مجازی که در راستای قانون هم نیست،  نظرات خود را با سازمان برنامه و بودجه مطرح کنند و اگر احساس کردند در چارچوب قانون نیست برای استیفای حقوق خود به مراجع قانونی مراجعه کنند.

نوبخت گفت: تصمیماتی در راستای قانون برای ترمیم رتبه بندی فرهنگیان انجام شد و وزارت آموزش و پروش تا هفته گرامیداشت مقام معلم آن را اجرا می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پیام
  ۲ ۱

  درست نمیشه مشکلات فرهنگیان

 • محمدرصا
  ۱ ۰

  ... یک فکربرای طلبکاری فرهنگیان هزینه کفن ودفن وازدواج سال ۹۴ بکنیدباتشکرازگرگان

 • رشید
  ۸ ۰

  با سلام ضمن تشکر از جناب نوبخت که پیگر رتبه بندی معلمان بوداند دعای خیر معلمان پشت سر شما ودیگر خدمتگزاران دولت محترام خواهد بود
  به امید خداوند این رتبه بندی دیگه به سرانجام برسه انشاالله

 • رشید
  ۵ ۰

  با سلام واحترام ضمن تشکر وقدردانی این رتبه بندی با توجه به اینکه یکبار افزایش ماه اول کم شده دیگه نباید یک ماه ازش کم و به حساب صندوق بازنشتگی برود

 • رشید
  ۲ ۰

  با تشکر از سایت و عزیزان سایت اقتصاد آنلاین
  لطفا خواهشمند با توجه به احیای مجدد رتبه بندی که حذف شد بود اسفند ماه یک بار افزایش ماه اول آن کم شده بود ونباید دوباره ماه اول از آن کم شود وبه حساب صندوق بازنشتگی برود با تشکر از زحمات جناب نوبخت انشالله سلامت باشی

 • کلانی
  ۱ ۰

  انرا از اول اسفند اجرا کنید

 • سجادی
  ۱ ۱

  این رتبه بندی که برای معلمان میخان اجرا کن فکر کنم مانند یه مثل در مورد مهریه که میگن کی داده کی گرفته است خخخ

 • مسلم
  ۱ ۳

  50 درصد حق معلما و کسانی که تو اداره هستن نبودبرای کسانی بودکه رتبه بندی نشده بودن مثل بخش خدمات .معلما با هر بحانه ای میخوان بخورن صدبار رتبه بندی شدید حقوقتونم رفت بالا فقط خدمات موند سر جاش به 50 درصد خدماتم رحم نکردید

  • معلم
   ۰ ۰

   قربون این بحانه ای( بهانه) که نوشتی، برم من. با این بحانه نوشتن به خودم امیدوار شدم.

 • ناشناس
  ۱ ۱

  خواهشا این چند جمله را حتما بخوانید.بنده به نمایندگی سرایداران مدرسه صحبت میکنم.چرا معلمان عزیز که در روز ۴تا ۵ ساعت خدمت میکنند شامل رتبه بندی میشن،ولی ما سرایداران و خدمت گذاران که ۲۴ ساعته‌ داریم خدمت میکنیم و به هیچ عنوان شامل مرخصی هم نمیشیم،مگر در موارد اظطراری،شامل این طرح نشدیم؟این ظلمه. به خدا ظلمه.

 • علی
  ۳ ۵

  هر چی مملکت پول داره بریزه تو غار معلم ها
  هوا گرم باشه تعطیل هستند، هوا گرم نباشه تعطیل هستند، هوا سرد باشه تعطیلند، هوا سر نباشه تعطیلند، کرونا بیاید تعطیلند، کرونا برود تعطیل هستند، عید تاطیل هستند، از اول اردیبهشت به مدت 4 ماه تعطیل هستند، از نظر کیفیت آموزشی تعطیل هستند.
  پرسنل بهداشت و درمان آدم نیستند.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اول برو یاد بگیر چطوری بنویس تعطیل ،بعد نظر بده

 • انوش
  ۱ ۰

  رتبه بندی فقط بازی با روح و روان معلمِ...وگرنه خوب می تونید به معنای واقعی اجراش کنید.۵۰ درصدی هم اسمشو گذاشتین طرح رفع تبعیض و بی عدالتی چطور به کارکنان اداری تا دومیلیون اضاف شد ولی اکثر معلما فقط ۴۰ هزار تومن افزایش حکم داشتند...واقعا خیلی مسخره است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام لطفا پیگیر رتبه بندی بازشستگان نیمه اول 98 باشید چراکه اینقدر این طرح دیر اجراشد که حق عده ای گرفته شد واین عدالت نیست وپاسخگوی عدل الهی باشید فرهنگیان امکانات ندارند هتلشان هم مدرسه ست

 • سیدی
  ۰ ۱

  سلام اینقدر ازاین اموزش وپروش درد دل داریم
  که کتابی باید نوشت چرا که همیشه درشرایطی سخت وحقوقی ناچیز بوده اند. بازنشسته

 • سیدی
  ۱ ۱

  سلام چرا یگ ارگان زیربنایی باید اینقدر به شدت
  سالهای سال باید با مشکلات عدیده دست وپنجه نرم کند مخصوصا مالی اخر چرا؟

 • رحیمی
  ۲ ۰

  بزرگترین ارگان زیربنایی جامعه همیشه باید بامشکلات درگیر باشد.چراشان معلم برای مشکلات مادی پایین بیاید ومدام دربوق وکرناست

 • کاظم
  ۱ ۱

  نمیدانم چرا همیشه فقط افزایش های حقوق فرهنگیان در نهایت حد خودش رسانه ای میشه در حالی که بقیه سازمان ها و ادارات چنین اتفاقی نمیفته مثلا کی میدونه شرکت نفت و بانک و اداره دارایی و......... چقدر با حقوق هاشون اضافه میشه چون اونا اصلا رسانه ای نمی شه. آموزش و پرورش 5 ریال بخواد اضافه بشه تا اونور کره زمین هم می‌فهمن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چراهمکار فر هنگی که اواخر مهر ۹۸بازنشسته شده از امتیاز رنبه بندیبهرهمند نشوند

 • فرهنگی بد
  ۱ ۰

  اینبار هم همین ۱۵درصد افزایش سالانه رو به اسم رتبه بندی غالب میکنند وباز ما خوشحال میشیم!

 • بازنشسته فرهنگی
  ۱ ۰

  چرا بازنشسته های فرهنگی را کنار گذاشته اید؟؟ من با مدرک لیسانس چرا باید از مدرک همتراز خود ، نصف حقوق او را بگیرم؟؟

 • بازنشسته فرهنگی
  ۰ ۰

  نظرات را منتشر کنید

 • علی اکبر معینی خادم العتره
  ۰ ۰

  با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام. از اقای نوبخت واقعا تشکر میکنیم. علی الخصوص از نمایندگان مغزز فرهنگیان که در جلسات مختلف شرکت کردند. خداوند همشون را حفظ کنه.

 • سیاوش
  ۰ ۰

  ببینیمو تعریف کنیم روز معلم انشاا...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رتبه بندی بازنشستگان ۹۸ چی شد