{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432200

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح معیشتی خبر داد؛

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: حدود ۲.۵ میلیون سرپرست خانوار در کشور سیم کارت به نامشان نیست که باید هرچه سریع‌تر جهت دریافت وام یک میلیون تومانی، نسبت به دریافت سیم کارت به نام خودشان اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در تشریح جزییات وام یک میلیون تومانی اظهار کرد: به کمک وزارت ارتباطات 88 میلیون پیامک به 25 میلیون سرپرست خانوار پیامک ارسال شده است.

وی افزود: به طور میانگین هر خانوار ایرانی صاحب 3.52 سیم کارت است که برای تمامی سیم کارت ها پیامک ارسال شده است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی بیان کرد: در کشور حدود 2.5 میلیون سرپرست خانوار هیچ سیم کارتی به نامشان نیست که این افراد موظف اند برای دریافت این وام، سیم کارت تهیه کنند در غیر این صورت هیچ راهی برای ثبت نام وام یک میلیون تومانی وجود ندارد.

میرزایی ادامه داد: طبق آمار خانوار های کشور، می بایست 22.5 میلیون سرپرست خوانوار برای دریافت وام یک میلیون تومانی پیامک ارسال می کردند اما تاکنون تعداد پیامک های ارسال شده به وزارت تعاون، به حدود 26 میلیون رسیده است.

وی تصریح کرد: علت دریافت پیامک بیشتر از تعداد خانوارهای یارانه بگیر این است که برخی افراد بیش از یک مرتبه و یا افرادی که سرپرست خانوار نبودند، اقدام به ارسال پیامک کرده اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی خاطر نشان کرد: خانوارهایی که متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی هستند، تا آخرین ساعات فروردین ماه یعنی یک شنبه ساعت 12 بامداد مهلت دارند تا نسبت به دریافت این وام اقدام کنند.

میرزایی مطرح کرد: از دو شنبه صبح مورخ یکم اردیبهشت، اطلاعات خانوارهای متقاضی به سازمان هدفمندی یارانه ها و سپس به بانک ها داده می شود و از چهارشنبه مورخ سوم اردیبهشت ماه، مبالغ به حساب سرپرستان واریز می شود.

وی عنوان کرد: افرادی که تا پایان فروردین ماه به هر دلیل نتوانند پیام را ارسال کنند، از ابتدای اردیبهشت تا 18 این ماه مهلت دارند تا نسبت به دریافت وام اقدام کنند، با این تفاوت که وام این افراد پس از ماه مبارک رمضان به حسابشان واریز خواهد شد.

ارسال نظر

 • بهرام
  ۰ ۰

  من متنم رو بابت وام بارها دادم،که فرد بیکار شد و معلول و کاملا بی بضاعت و داری بچه جسمی و حرکتی شدید میباشیم و در حالی این وامها بما بسره"اولشه به افرادی میدن که احتیاج مبرم ندارن و هنوزم حواب پیام رو کاملا بهمون ندادن!!

 • بهرام
  ۰ ۰

  شما میگید88 میلیون پیامک!!خوب این دو /5میلون رو از کجا شما میدونید و اگر میدونید چرا واضح بهشون اعلام نمیکندید؟فقط با یک پیام مبهم که غیره قابل فهمه!!بس شما کلا باراها هم گفتیم کلا خانواده هارو از هرجهت میشناسید،چون همه درفقر و دراداره های نربوطه پروتده دارن،چرا این همه بس ازیت و هزینه؟!

 • روح الله دیناروند
  ۰ ۰

  سلام بنده یه معلولیم که ازناحیه دست وپامعلولیت خیلی شدیددارم متاهلم درآمدی جز یارانه ومستمری بهزیستی ندارم وام یک میلیونی بهم ندادندمستاجرم صاحب شرفم رو برده واقعاانصافه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من که سیم کارت به نامم نبود نمیدونستم دو روزپیش ثبت نام کردمه واسه سیم کارت نیومده ومیخاستم بدونم من که یارانم قطع کرده بودن تازه درستش کردمه ویارانه معیشتی دریافت نکردمه وواقعایک زن بی سرپرست بایک بچه حتی خونه ندارم زندگی کنم چرابه من ندادید چرا 6 مرحله معیشتی برامن واریز نکردید چک کنید میفهمیدمن واقعا زیر فقرم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری