{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429025

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی، زمان ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل زمستان ۹۸را پایان فروردین ماه مشخص کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در رابطه با مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم یعنی فصل زمستان 98 بخشنامه‌ای صادر کرد.

در این بخشنامه به ادارات مالیاتی آمده است: نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم فصل زمستان سال ۱۳۹۸ با تعطیلات نوروز و شیوع بیماری کرونا و با توجه به درخواست‌های مودیان محترم مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور فراهم نمودن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مقرر می‌دارد: ادارات کل امور مالیائی موظفند در مورد مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی فصل زمستان سال ۱۳۹۸ را تا پایان روز یکشنبه مورخ ۱۳۸۹/۰۱/۳۱ تسلیم نمایند، امکان برخورداری صد در صد بخشودگی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و همچنین جریمه تأخیر در مدت یاد شده را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فوق الذکر فراهم نمایند. 

برای گروه‌های اقتصادی اعلام شده طی بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۲ مورخ ۱۳۸۹/۰۱/۰۶ سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ می‌باشد. فلذا تا تاریخ یاد شده محاسبه و مطالبه جریمه تأخیر موضوع ماده ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای گروه های یاد شده موضوعیت ندارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری