کد خبر 426921

ظریف در جریان تصمیمات شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا قرار گرفت

وزیر خارجه ایران در گفتگوی تلفنی امروز با وزیر خارجه کرواسی در جریان آخرین تصمیمات نشست روز دوشنبه شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی صبح امروز (چهارشنبه) با «گردان گرلیچ رادمان» وزیر امور خارجه کرواسی که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپایی را نیز برعهده دارد، از آخرین تصمیمات نشست ویدئو کنفرانسی روز دوشنبه شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپایی کسب اطلاع کرد.

وزیر امور خارجه کرواسی در این گفتگوی تلفنی با ارائه گزارشی از این نشست، حمایت اتحادیه اروپایی از ایران در مبارزه با کرونا و برخی تصمیمات این اتحادیه در زمینه رفع موانع مالی برای اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این حوزه را تشریح کرد.

وزیر خارجه ایران همچنین صبح امروز (چهارشنبه) با همتای ارمنستانی خود تلفنی گفتگو کرد.

لازم به ذکر است، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اول فروردین ماه سال جاری در تماسی تلفنی آخرین تحولات شیوع کرونا در جهان و اقدامات ایران، به ویژه موانع پیش روی کارزار ایران علیه شیوع کرونا را بررسی کردند. بورل ضمن اعلام همبستگی با ایران و رد تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه سلامت و جان مردم ایران خواستار همفکری و همیاری کشورها برای یافتن راه حل‌های موثر در این زمینه شد.

 در پی وقوع زلزله در کرواسی نیز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران یکشنبه شب سوم فروردین ماه در تماس تلفنی با «گردان گرلیچ رادمان» وزیر امور خارجه جمهوری کرواسی، با دولت و مردم کرواسی ابراز همدردی کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر