کد خبر 424980

واریز سود سهام عدالت مسکوت شد!

فرآیند پرداخت سود سهام عدالت از سوم اسفند آغاز شده و طبق وعده مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، قرار بود تا پایان اسفند به حساب همه مشمولان واریز شود اما درحالی به روزهای پایانی اسفند نزدیک می‌شویم که آماری از سوی سازمان خصوصی‌سازی اعلام نشده و مسئولان آن در قبال پیگیری‌های خبری نیز حاضر به پاسخگویی نشدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سوم اسفندماه بود که علیرضا صالح - رئیس سازمان خصوصی‌سازی - از واریز سود سهام عدالت در همین روز  خبر داد و گفت:  قبلا قول داده بودیم سود تا پایان اسفند ماه واریز شود اما در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که زودتر به دست مشمولان برسد تا قدرت خرید بالاتری داشته باشند.

وی درمورد میزان سود سهام عدالت نیز گفته بود به افرادی که یک میلیون سهم دارند ٢٥٠ هزار تومان تعلق می‌گیرد. بر این اساس در سال ۱۳۹۵ به ازای هر سهم یک میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان سود پرداخت شده و در سال ۱۳۹۶ هم به این میزان سهام ۱۷۵ هزار تومان سود تعلق گرفته است.

بر این اساس پیش‌بینی شده بود، این رقم برای امسال بیشتر از سال‌های گذشته باشد.

شمار مشمولان این سهام بالغ بر ۴۹ میلیون و ۱۵۴ هزار نفر هستند که البته رقم سهام آنها متفاوت است که بسته به ارزش سهام هر فرد، این مشمولان سود دریافت خواهند کرد.

اما از سوم اسفند تاکنون سازمان خصوصی‌سازی هیچ گزارش و آماری درمورد روند پرداخت سود سهام عدالت ارائه نکرده است و رئیس این سازمان نیز علیرغم پیگیری‌های مکرر حاضر به پاسخگویی نشد. این درحالی است که سازمان خصوصی‌سازی وظیفه دارد گزارش عملکرد خود، علی الخصوص در زمینه واریز سود سهام عدالت را در اختیار مردم و مسئولان قرار دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عباس رحیمی بالادزایی
  ۰ ۰

  من ناشنوا هستم

 • ملیحه
  ۰ ۰

  تو رو خدا روشی بگید منم ازاد سازی کردم میخوام برگردونم

 • ناشناس
  ۰ ۱

  لطفااز 15به بعد ویرایش بزارید خواهش می کنم به اشتباه همه خانواده را مستقیم زدیم می خواهیم غیر مستقیم باشه

 • علیرضایی
  ۱ ۰

  لطفا"امکان ویرایش از روش مستقیم به روش غیرمستقیم را فراهم نمایید چون ما اشتباها" روش مستقیم را انتخاب کردیم و چیزی از فروشگاه و بورس اطلاعات نداریم.خواهشمندم رسیدگی نمایید.خدا را خوش نمیاد حق زن و بچه‌ها ست.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام اگ میشه برای ۲۴ ساعت برای بار دوم فرصت تغییر بزارید من اشتباه انتخاب کردم۰۰ ممنون

 • ناشناس
  ۱ ۰

  تورو خدا امکان ویرایش روش مستقیم به غیرمستقیم درتیرماه هم بذارید ما اشتباهی روش مستقیم را انتخاب کردین الان پشیمانیم