{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422706

انتشار بیانیه سفارت تهران در بلژیک؛

سفارت ایران در بلژیک در بیانیه ای با اشاره به تحرم های غیرانسانی با هدف تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی اعلام کرد که تهران از هرگونه کمک و مشارکت در مبارزه با ویروس استقبال می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در بیانیه  سفارت ایران در بلژیک با بیان این که تهران از کمک ها و مساعدتی که تاکنون شده، قدردانی می‌کند؛ آمده است : پزشکان و پرسنل بیمارستانی به رغم تحریم‌های غیرانسانی در همه زمینه‌ها، در خط مقدم مقابله با مهار ویروس قرار دارند.

 در این بیانیه امده است : از  ۲۰ فوریه (اول اسفند) که شیوع ویروس در ایران با مرگ دو مورد ناشی از کرونا آغاز شد، دولت جمهوری اسلامی ایران تمام منابع تحریم شده خود را برای مهار شیوع این بیماری بسیج کرده است.

در این بیانیه به برخی از اقدامات ایران در دو هفته گذشته اشاره شد که از جمله می توان از تشکیل ۳۰۰ هزار واحد تیم فوریت پاسخگویی،  ایجاد بیمارستان های سیار،  تولید انبوه مواد ضد عفونی کننده و ماسک،  ضد عفونی گسترده خیابان ها و معابر،  کاهش ساعات کار دستگاه های عمومی، صدور دستورالعمل های بهداشتی در نقاط مختلف بازرسی‌های مرزی،  محدودیت‌های مسافرتی در داخل و بین شهرها و لغو سفرهای ریلی و هوایی نام برد.

تعلیق برنامه‌های و ایین های مذهبی، فرهنگی، اجتماعات،  تعطیلی کلیه مدارس و مؤسسات دانشگاهی تا پایان سال جاری ایران (۲۰ مارس ۲۰۲۰)،  همکاری نزدیک با تیم‌های خبره سازمان بهداشت جهانی و چین،   اقدامات مؤثر در برابر احتکار وسایل پزشکی مورد نیاز برای کنترل بیماری، تولید تعداد زیادی از اینفوگرافیک، فیلم‌ها و پادکست‌ها که مردم را در برابر ویروس آگاه می‌کند، از دیگر اقدامات ایران برای مباریه و مهار این ویروس بوده  است.  

براساس بیانیه سفارت ایران در بلژیک و لوکزامبورگ، به رغم تمام تلاش هایی که انجام شده است، کمپینی مغرضانه و با اهداف سیاسی مبتنی بر انتشار فیلم‌های تایید نشده‌ای در رسانه‌های اجتماعی به راه افتاده است که درصدد تخریب تلاش ها و منفی نشان دادن اقدامات ایران در مبارزه با ویروس کرونا است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری