{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421134

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه ادغام یارانه معیشتی با یارانه نقدی ظلم در حق اقشار نیازمند جامعه است، گفت: تعداد زیادی از مردم نیازمند با این شیوه متضرر می‌شوند و کمک های دریافتی آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره ادغام یارانه های نقدی و معیشتی گفت: ادغام یارانه معیشتی با یارانه‌های نقدی که دولت پیش‌تر به تمام مردم پرداخت می‌کرد ایرادات فراوانی دارد. این موضوع از محورهای مهم و اساسی رد کلیات لایحه بودجه سال 99 بود.

وی ادامه داد: البته ادغام پیشنهاد دولت نبود بلکه اعضای تلفیق این موضوع را پیشنهاد و تصویب کردند و این موضوع قطعا باید مورد تجدید نظر قرار گیرد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه ادغام یارانه معیشتی با یارانه نقدی ظلم در حق اقشار نیازمند جامعه است، گفت: تعداد زیادی از مردم نیازمند با این شیوه متضرر می‌شوند و کمک های دریافتی آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: شاهد آن بودیم در چند سال گذشته دولت و مجلس تلاش‌های زیادی برای کاهش دهک های یارانه بگیر و پرداخت یارانه به اقشار واقعا نیازمند کردند. این موضوع در یارانه معیشتی تا حدودی دنبال شد و نسبتا موفق هم بود. البته یک سری ایرادات هم در شناسایی وجود دارد.؛ اما این دلیلی نمی‌شود برنامه‌ریزی‌های گذشته را نادیده بگیرم و یارانه بنزین را به 78 میلیون نفر بدهیم.

 کمیسیون تلفیق مجلس در یک اقدام عجیب و خلاف مصوبات مکرر مجلس به جهت حذف یارانه دهک‌های بالای جامعه، دولت را موظف به ادغام یارانه های نقدی و معیشتی (حاصل از افزایش قیمت بنزین در آبان ماه امسال) و توزیع این یارانه‌ها میان ۷۸ میلیون یارانه‌بگیر کرد.

ارسال نظر

  • سیدحمیدرضارضوی
    ۰ ۰

    من کارگرمصالح ساختمانی هستم الان بیست روزبیکارشدم دوتابچه کوچیک دارم به خداگرفتارم پول نون ندارم توروخداحداقل کمک کنیدشرمنده زن وبچه ام نشوم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری