کد خبر 418658

آملی لاریجانی: انتخابات مزیت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخابات را رمزیت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دشمنان امروز سیلی محکم دیگری از مردم خواهند خورد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز جمعه رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت.

وی پس از انداختن رای در جمع خبرنگاران افزود: حضور در این عمل اجتماعی و عبادی را به مردم تبریک عرض می کنم و حضور در انتخابات برای اقتدار کشور و تامین امنیت ملی ما بسیار تاثیر گذار است.

آملی لاریجانی افزود: در انتخابات ایران تجلی مردمسالاری دینی است. در این ۴۰ سال در هیچ کشور دنیا به این شکل مردمش در پای صندوق های رای حاضر نبودند و این یک مزیت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مردم ایران با درایت و بصیرت حضور گسترده خود در انتخابات را نشان دادند و به امنیت ملی بسیار مدد رساندند و به اقتدار و انسجام ملی کمک کردند.

وی افزود: بنابراین حضور یکپارچه مردم در انتخابات بسیار اثر گذار است و مطمئنیم کشورهای سلطه ناامید خواهند شد.

آملی لاریجانی گفت: دشمنان امروز سیلی محکمی از مردم خواهند خورد زیرا می خواستند مردم را از حضور در پای صندوق های رای ناامید کنند. ان شالله حضور مردم موثر و سرنوشت ساز خواهد بود و هم انتخاب اصلح کمک خواهد کرد که مجلس به عنوان نهاد ریل گذار دستگاه های اجرایی تقویت شود تا بتواند با تقنین مناسب برای دستگاه های اجرایی وضع بهتری را برای کشور رقم بزند و تحول ایجاد کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همانطور که رهبری هم فرمودند این انتخابات تاثیرهای بسیار مهمی در  کشور خواهد داشت. مطمئنیم حضور مردم انسجام و همبستگی میان آنها را نمایان می سازد.

وی افزود: آنها خواهند فهمید که این کشور کشوری نیست که با زور و تهدید و فشار ها خصوصا فشارهای حد اکثری در بحث تحریم از ارزش های انقلاب و نظام ناامید شود.

آملی لاریجانی همچنین گفت: مشکلات در کشور وجود دارد و اتفاقا همین حضور مردم نشان می دهد که مرز مطالبات خود را از مرز نظام و از مرز حفظ امنیت ملی جدا می کنند.

وی افزود: امیدواریم مجلس قوی سرکار بیاید و بتواند کمک کار باشد برای پیشرفت کشور و تقنین صحیح در کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم و همه نهادها دست به دست هم بدهند و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، کشور بر خلاف میل کشورهای سلطه مسیر پیشرفت را بپماید.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند در ۲۰۸ حوزه انتخابیه - ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای- برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی  و تعیین۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس و قم برگزار می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن و ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر رای اولی هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر