{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 418655

معاون رییس جمهوری گفت: با توجه موقعیت ممتاز مجلس شورای اسلامی معتقد هستم که توسعه کشور، رفاه مردم و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران با تقویت مجلس میسر می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «محمدباقر نوبخت» روز جمعه با حضور در حسینیه جماران و دادن رای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا باید خود نفس انتخابات را در هر دوره‌ای فارغ از اینکه در چه شرایطی قرار داریم، مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: به جهت توزیع قدرت ویژه و ممتازی که مجلس شورای اسلامی از آن برخوردار است و حضرت امام خمینی (ره) هم مرتب از در راس بودن مجلس شورای اسلامی یاد کرده‌اند، و بنده هم می‌توانم این افتخار را داشته باشم که نوعی فرزند مجلس بوده و چهار دوره توانایی‌ها و ظرفیتی که مجلس در خدمت مردم دارد را شاهد بودم.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در هر دوره فعالیت مجلس شورای اسلامی به تناسب مقاومتی که صورت می گیرد از اهمیت خاصی برخوردار است. 

وی تاکید کرد: تردید نکنیم که داریم وارد سومین سال تحریم بی سابقه در تاریخ معاصر می‌شویم. بنده به عنوان مسوول بودجه کشور می‌فهمم که اکنون شرایط ما برای اینکه بتوانیم آنچه که در گذشته انجام می‌دادیم را به عمل برسانیم چه قدر نیاز به همفکری و خرد جمعی داریم.

نوبخت افزود: مجلس شورای اسلامی می‌تواند در این شرایط حساس به دولت و قوه قضاییه کمک کند تا نظام مانند ۴۱ سال پیش در همه عرصه‌ها همچنان سرافراز پیش برود. 

وی تاکید کرد: بدون تردید دشمنان و بدخواهان ما در سال‌های گذشته هیچگاه در دشمنی کوتاهی نکرده اند و از اراده آنها برای متوقف کردن نظام کم نشده بار دیگر بدانند که ما فرزندان انقلاب، فرزندان امام(ره)، یاران و دوستاران مقام معظم رهبری و خدمتگزاران مردم در هر شرایطی تلاش می‌کنیم تا دست به دست هم دهیم که قوای مجریه، مقننه و قضاییه بتواند به مردم کمک کند. 

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند در ۲۰۸ حوزه انتخابیه - ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای- برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی  و تعیین۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس و قم برگزار می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن و ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر رای اولی هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری