{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417714

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از اختصاص اعتبار حدود ۴۰میلیارد ریالی در قالب ارائه بسته حمایتی ویژه برای دانش‌آموزان استثنایی کشور و ابلاغ ۵۰میلیارد ریالی کمک سرانه آموزشی به آموزش و پرورش استثنایی استان‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی درباره ارائه خدمات توانبخشی به دانش‌آموزان استثنایی اظهار داشت: حدود ۴۰ میلیارد ریال بودجه در قالب بسته حمایتی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه درنظر گرفته شده است.

وی افزود: خدمات توانبخشی به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود که بخشی از آن در قالب خدمات شنوایی‌سنجی و گفتار درمانی است که خدمات ارائه شده توسط سازمان در این حوزه ۶ برابر افزایش یافته و بخش دیگر خدمات توانبخشی در قالب بسته‌های حمایتی به دانش‌آموزان مانند تأمین کمک هزینه واکر، ویلچر، عینک و اندام مصنوعی است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: پرداخت هزینه عینک با سقف ۳۰۰ هزار تومان، ذره‌بین با سقف ۲۰۰ هزار تومان، وسایل کمک‌بینایی با سقف ۸۰۰ هزار تومان و عصای سفید و واکر تا سقف ۲۰۰ هزار تومان برای دانش‌آموزان انجام می‌شود.

حسینی گفت: همچنین کمک‌ هزینه اندام مصنوعی تا سقف ۱۰ میلیون تومان، ویلچر تا سقف یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قطعات کاشت حلزون تا سقف ۲.۵ میلیون، کاشت حلزون تا سقف ۶ میلیون و خدمات دندانپزشکی با سقف یک میلیون و ۲۰۰ به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین برای تهیه پروتز مورد نیاز دانش‌آموزان استثنایی تا سقف ۷۰۰ هزار تومان،‌کفش طبی تا سقف ۳۰۰ هزار تومان و سمعک تا سقف ۸۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه ارائه خواهد شد.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور خاطرنشان کرد: البته کمک هزینه خدمات بیمارستانی، پاراکلینیکی و داروهای مستمر دانش‌آموزان استثنایی بدون سقف و محدودیت ارائه می‌شود.

حسینی ادامه داد: در حوزه توانبخشی ۸۶۴ نیرو برای گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی استخدام شده اند و ۱۶ مورد ویژه برای حمایت از دانش‌آموزان استثنایی پیش‌بینی شده که در قالب بسته‌های حمایتی،‌ کمک هزینه‌های مورد نیاز دانش‌آموزان تأمین می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری