کد خبر 417336

رییس اتاق ایران و افغانستان در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

تعلل در تصویب FATF جایز نیست/ تاثیر منفى نپیوستن به FATF بر بازارهاى مالی

رییس اتاق ایران و افغانستان بر ضرورت تسریع در تصمیم‌گیرى درمورد FATF تاکید کرد و گفت: تعلل در این موضوع نتایج خوبى به همراه ندارد.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانى؛ سیدحسین سلیمى در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین بر تاثیر منفى نپیوستن به FATF بر بازارهاى کشور تاکیدکرد و افزود: عدم تصویب و یا تعلل در پیوستن به این قانون مسلما بر بر بازارهاى مختلف کشور از جمله ارز، طلا و بورس تاثیر منفى خواهد گذاشت؛ حتى امکان سرمایه گذارى خارجى نیز به خاطر مشکلات بانکى پیش آمده براى ما امکان پذیر نیست.

رییس اتاق ایران و افغانستان بعد سیاسى دادن به یک مسئله کاملا اقتصادى را عامل موضع‌گیرى‌هاى منفى در مورد FATF دانست و اظهار کرد: ٢٠٥کشور FATF را تصویب کرده‌اند و این یعنى کارهاى کارشناسى و دقیقى توسط این کشورها انجام شده است و ما نیز نباید در پیوستن به آن تعلل کنیم.

او اضافه کرد: اگرچه ایران بسیارى از مواد این قانون را قبول کرده و در حال اجراى آن‌ها است، اما عدم تصویب آن و قرار گرفتن در لیست سیاه و مسدود شدن حساب‌هاى ایرانیان خارج از کشور براى ما تبعات جبران‌ناپذیرى در پى خواهد داشت.

به گفته سلیمی، ما در حال حاضر به حمایت‌هاى بین المللى احتیاج داریم و عدم تصویب FATF خبر خوبى براى اقتصاد ایران نخواهد بود؛ ضمن اینکه تعلل در تصویب این قانون و بررسی آن در مجلس جدید نیز زمان بر بوده و نتایج منفى بر جاى خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر