کد خبر 416923

وام‌های دانشجویی متناسب با نیاز دانشجویان می‌شود

رییس صندوق رفاه دانشجویان گفت: وام‌های دانشجویی متناسب با نیاز دانشجویان نیست بنابراین چهار یا پنج نوع وام اصلی با ارقام مناسب و براساس نیازهای آنها تعریف می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ناصر مطیعی روز جمعه درباره مبلغ وام های ترم دوم سال تحصیلی امسال دانشگاه ها اظهار داشت: رقم این وام ها بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیارد تومان است که ثبت نام دانشجویان برای دریافت تسهیلات آغاز شده است.
وی با یادآوری کاهش تنوع وام های دانشجویی تاکید کرد: تنوع وام ها کاهش می یابد زیرا وام های ریز و خردی داریم که دانشجویان باید برای حل یک مشکل بین سه تا چهار وام دریافت و چندین تقاضانامه تکمیل کنند.
مشاور وزیر علوم از بازنگری و اصلاح رویه های پرداخت این وام ها به دانشجویان خبر داد و گفت: در این بازتعریف، سهولت در پرداخت و اثربخشی بیشتر وام ها برای دانشجویان مدنظر است.
رییس صندوق رفاه دانشجویان درباره وام های اصلی که حذف نمی شوند، یادآور شد: وام های شهریه، ویژه دکتری، ضروری مسکن و تغذیه حذف نمی شوند و همچنان به دانشجویان پرداخت می شود.
بر اساس این گزارش، دانشجویان تا ۱۰ اسفند ماه مهلت دارند با مراجعه به پورتال صندوق رفاه دانشجویان نسبت به ثبت نام مستقیم برای دریافت وام های مورد نیاز اقدام کنند.
بر اساس مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، مبلغ وام ضروری دانشجویان در بخش مسکن، زیارت و ازدواج به یک میلیون تومان افزایش یافت.
تسهیلات و وام های ویژه دکتری به دانشجویانی اختصاص می یابد که در بانک توسعه تعاون پرونده تشکیل داده و برای یک بار از این بانک وام دریافت کرده اند. مبلغ این وام ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.
وام تحصیلی ویژه دکتری صندوق رفاه دانشجویان در یک فهرست به مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای ۶ ماهه نخست سال تحصیلی جاری امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر