{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409127

فردا (بیست و چهارم دی ماه) آخرین مهلت ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اختصاص و واریز بسته‌های کمک معیشتی برای جبران آسیب‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین از آبان ماه آغاز و در مجموع بسته معیشتی برای ۶۰ میلیون نفر در قالب ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار واریز شد.

دومین مرحله از کمک‌های معیشتی نیز ۱۰ دی‌ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که با توجه به اضافه شدن ۴۱۹ هزار خانوار در این طرح، خانوارهای جدید مرحله‌های اول و دوم را باهم دریافت کردند و به این ترتیب بعد از ثبت درخواست‌های مربوط به مشمولیت دریافت کمک معیشتی، تعداد خانوارها در مرحله دوم به ۱۸ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۳۷۲ نفر افزایش یافت.

 وزارت رفاه مهلتی را برای ثبت نام سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نیستند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، تعیین کرده است.

در اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه آمده است که زمان ثبت درخواست دریافت بسته حمایت معیشتی برای افرادی که در لیست یارانه بگیران نقدی (۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان) نیستند و درخواست خود را در مهلت مقرر در کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت کرده‌اند، از ساعت ۲۲ روز ۱۰ دی ماه آغاز شده و ۲۴ ام این ماه به پایان می‌رسد.

طی روزهای سوم الی بیستم آذر ماه، ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ سرپرست خانواری که در لیست یارانه بگیران نبودند و خود را حائز دریافت بسته حمایت معیشتی می دانستند، اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #۶۳۶۹* کردند؛ این افراد می‌توانستند از ساعت ۲۲ روز سه شنبه۱۰ دی ماه با مراجعه به سایت  hemayat.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام کنند.  

این در حالیست که برای ثبت نام، سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند.

بر این اساس مهلت ثبت درخواست در سایت، از ساعت ۲۲ روز دهم دی ماه به مدت ۱۴ روز (تا ۲۴ دی ماه) فراهم شد. پس از بررسی اولیه اطلاعات و تعیین وضعیت، نتیجه بررسی درخواست متقاضیان به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، پیامک خواهد شد.

مراحل و نکات لازم برای ثبت‌نام بسته معیشتی به این شرح است:

۱- ابتدا برای ورود به سامانه رسیدگی به درخواست بسته حمایت معیشتی باید از شماره ملی سرپرست خانوار استفاده کنید. شماره ملی سرپرست را به‌صورت یک عدد ۱۰ رقمی بدون فاصله و خط تیره وارد کنید. مثال: ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹

۲- برای ورود به سامانه لازم است از شماره حسابی که یارانه خانوار شما به آن واریز می‌شود استفاده کنید. این شماره حساب را به‌صورت یک عدد بدون فاصله، خط تیره، نقطه و حروف وارد کنید. محدودیتی در تعداد ارقام شماره حساب وجود ندارد، مثال: ۳۳۳۳۵۵۵۵

توجه کنید که شماره کارت با شماره حساب متفاوت است و امکان ورود به سامانه با شماره کارت واریزی یارانه وجود ندارد. همچنین در صورتی که شماره حساب خود را نمی‌دانید از بانکی که یارانه شما به آن واریز می‌شود نسبت به اخذ شماره حساب خود اقدام کنید.

نکته دیگر آنکه چنانچه تغییراتی برای ساختار خانوار خود ثبت کرده‌اید، اطلاعات مربوط به ماه گذشته خود را وارد کنید.

۳- برای ورود به سامانه لازم است علاوه بر شماره ملی سرپرست، شماره ملی یکی از اعضای خانوار خود را نیز وارد کنید. شماره ملی عضو خانوار را به‌صورت یک عدد ۱۰ رقمی بدون فاصله و خط تیره وارد کنید. مثال: ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹

توجه کنید که چنانچه خانوار شما یک نفره است، گزینه «خانوار یک نفره» را انتخاب کنید. همچنین چنانچه تغییراتی برای ساختار خانوار خود ثبت کرده‌اید، اطلاعات مربوط به ماه گذشته خود را وارد کنید.

۴- تصویر امنیتی: این تصویر برای حفظ محرمانگی اطلاعات شما قرار داده شده است. لطفا عددی که در این تصویر نمایش داده شده است را در کادر وارد کنید.

سایر ملاحظات

- تنها از سامانه hemayat.mcls.gov.ir برای مشاهده وضعیت بسته حمایت معیشتی دولت استفاده کنید.

- چنانچه یارانه خانوار شما در سال ۹۴ یا بعد از آن قطع شده است، نیازی به ثبت نام جدید ندارید و جهت ورود به سامانه می‌توانید از تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۸ مجدداً با شماره حسابی که قبلاً یارانه شما به آن واریز می‌شده است، مراجعه کنید.

- چنانچه تاکنون برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده‌اید یا از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ به بعد یارانه دریافت نکرده‌اید، بر روی دکمه «ثبت خانوار» کلیک کنید.

- در حفظ اطلاعات اقتصادی خانوار خود کوشا باشید.

برای «ثبت خانوار» نیز باید به این نکات توجه کنید:

- ثبت نام بسته حمایت معیشتی، برای خانوارهایی که تاکنون برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده اند امکانپذیر است. همچنین خانوارهایی که از اردیبهشت ۹۳ به بعد یارانه دریافت نکرده‌اند نیز می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

- کارکنان نیروهای مسلح در این سامانه ثبت نام نکنند و امور مربوط به بسته حمایت معیشتی را کما فی السابق از نهاد مربوطه پیگیری کنند.

-  لازم است که اطلاعات وارد شده مربوط به سرپرست خانوار باشد و ترجیحاً شماره تلفن همراه وارد شده نیز به نام سرپرست خانوار باشد.

- پیش از ثبت اطلاعات، از صحت شماره تلفن همراه وارد شده اطمینان حاصل کنید، زیرا اطلاع رسانی‌های بعدی تنها از طریق شماره وارد شده صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

 • رضایی
  ۲ ۰

  سلام من اصلا یارانه معیشتی نگرفتم ..چندروزهم که میخام اعتراض بزنم سایت بسته است .فرداهم آخرین مهلت ثبت نام میباشد ...خاهشا سایت رو بازکنید

 • حسین رحیمی اصفهان
  ۲ ۰

  سلام خدایش معیشت ما را بدید حق ما را نخورید

 • صادقپور
  ۰ ۲

  شما عدالت ندارید همسرم یه مستمری بگیره برات وسط علی داشت والسلام سال به سال نمی تونیم به داندان های ما را درمان کنیم مرگ بر این عدالت

 • یونس آلبوبلالی
  ۱ ۱

  منهنوز اعتراض نکردم چون سه پلاک ماشین هنوز به اسم من هستن وبه پلیس شکایت کردم وهنور پیگیری نشدن من چکار کنم لطفا راهنمای کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این چه سامانه ای هست کد امنیتی رو قبول نمی کنه شمارو بخدا یه فکری بکنید یک بازنشسته هستم سی سال برای کشورم خدمت کردم چرا بسته معیشتی به من تعلق نگرفته

 • ناشناس
  ۱ ۱

  خاک برسرکارهای گداپرورتون بجای این مزخرفات جلوگران شدن اجناس را بگیرید با اینکارمیخواهید بازم تسلط خودتونو نشون بدین بسه دیگه

 • 5
  ۱ ۰

  من یارانه معیشتی نگرفتم نمتونم ثبت‌نام کنم.. میشه کمکم کنید لطفا!؟!؟

 • مبینا
  ۵ ۰

  سلام اخه چرا مردم را این همه به بازی گرفتید کی گفته شصت ملیون نفر معیشتی گرفتن به نظر من به بیست ملیون نفر هم ندادن اینا همش حرف چرته من میشناسم خانواده هایی که آه ندارن که با ناله سودا کنن اون وقت بهشون تعلق نگرفته چرا افراد جا مانده باید این همه باز خواست پس بدن ولی اونایی که وضع مالی خوبی دارن راحت معیشتی بگیرن بابا از خدا بترسید بیشتر از این مردم را عذاب ندید

 • اکبر ترابی
  ۰ ۰

  عدالت را خوب اجرا نمی کنید مستاجرم خونه ندارم ....

 • علی
  ۱ ۰

  من با اینکه وضع مالی خوبی ندارم بهم تعلق نگرفته ولی به خانواده ام که خیلی وضع خوبی دارند تعلق گرفته

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ماله منو هم هیچی ندادن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چه معیشتی اصلامعلوم‌نیس چکارمیکنن مردموفقط بدبخت کردن

 • مجتبی
  ۱ ۰

  من هر چی مشخصات وارد میکنم
  میزنه اطلاعات نادرست است
  لطفا راهنمایی کنید دیگه وقت نیست ممنون

 • علی اصغر فراهانی
  ۱ ۰

  سلام بنده چند بار اعتراض کردم ولی جوابگو کسی نیست من خدمت شما عرض کردم گردش مالی من بخاطر اینکه کار پرداز یک اداره هستم به کجا اعتراض کنم ....

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری