کد خبر 405663

ارائه گزارش بدهی‌ها و مطالبات شرکت‌ها به رییس جمهور

وزارت امور اقتصادی و دارایی از ارایه گزارش سه ماهه دوم سال ۱۳۹۸بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی به رییس جمهوری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در راستای اجرای حکم بند (ب) ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور تهیه شده است.

گزارش بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی برای سه ماهه دوم سال ۱۳۹۸، به منظور ارایه به کمیسیون های ذیربط در مجلس شورای اسلامی،   توسط معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی) تهیه و برای رییس جمهوری ارسال شده است.

با هدف ارایه ارقام بدهی ها و مطالبات بخش عمومی از آبان ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون بالغ بر ۲۰ گزارش بدهی ها و مطالبات در مقاطع سه ماهه و سالانه برای مراجع قانونی ذیربط توسط مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی تهیه شده است.

از سال ۱۳۹۵ تا کنون در اجرای بخشنامه معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، بیش از یکصد هزار فقره گزارش از بیش از  سه هزار و ۵۰۰ نقطه گزارشگری (دستگاه اجرایی) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت (سماد) دریافت شده که مبنای تهیه گزارش های مجموعه دولت و شرکت های دولتی بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر