کد خبر 405362

نوبخت: پیش‌بینی منابع کافی برای طرحهای بازآفرینی شهری

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در تبصره ۱۸بودجه سال آینده کشور منابع کافی برای نوسازی بافت فرسوده و طرحهای بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده‌ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت شامگاه شنبه در حاشیه مراسم آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه ساکنان حاشیه شهر مشهد در جمع خبرنگاران افزود: در شورای عالی مسکن نیز رییس جمهوری پیگیر طرحهای بازآفرینی شهری است.
وی اضافه کرد: تعهدات مالی مصوبات سفر اول رییس جمهوری به خراسان رضوی ۱۲ هزار میلیارد ریال بود که افزون بر ۱۸ هزار میلیارد ریال برای این مصوبات پرداخت شد و مابقی تعهدات دولت به استان و مشهد نیز در ۲ سال باقیمانده از این دولت پرداخت خواهد شد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص وعده اختصاص ۱۴ هزار میلیارد ریال برای طرح نوسازی بافت اطراف حرم رضوی نیز گفت: سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی پیگیر مصوبات دولت و پرداخت تعهدات به شهرداری مشهد است.
نوبخت افزود: طرحهای قطارشهری نیز با تعهد پرداخت ۵۰ درصدی اوراق مشارکت توسط دولت اجرا می‌شود و دولت در این خصوص نیز به تعهدات خود عمل می‌کند.
وی در خصوص احداث بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی حاشیه شهر مشهد نیز اظهار کرد: بر تعهدات خود در این زمینه نیز پای بند هستیم و تمام مصوبات پرداخت خواهد شد.
راهکارهای اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار در نشست ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی مورد بررسی قرار گرفت.
در این راستا ۵۴۳ شهر با ۲ هزار و ۷۰۰ محله به مساحت ۱۴۰ هزار و ۹۰۲ هکتار با جمعیت ۲۰ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۴۲۷ نفر مورد هدف بازآفرینی شهری در کشور قرار گرفتند.
در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری تاکنون ۶۱ طرح با هزینه هزار و ۲۷۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرهای مشهد، سبزوار، تربت‌حیدریه و نیشابور اجرا شده است.
مساحت نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) ۳۶۶ هکتار است و مشهد پس از تهران و تبریز در جایگاه سوم شهرهای دارای بافت فرسوده کشور قرار دارد و هزار و ۸۰۰ هکتار از بافت فرسوده مشهد مربوط به حاشیه این شهر قرار دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر