{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405301

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

درحالی که سه رو تا پایان واریز بسته معیشتی باقی مانده است وزارت کار امروز شرایط دریافت بسته معیشتی را اعلام کرد.

اقتصاد آنلاین – صبا نوبری؛ به دنبال افزایش قیمت بنزین و برنامه دولت برای پرداخت ما به التفاوت این افزایش قیمت در قالب بسته معیشتی به مردم، پس از واریز یارانه معیشتی در اواخر آبان‌ماه دولت اعلام کرد بعد از این یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واجد شرایط واریز خواهد شد.

اما با گذشت زمان واریز یارانه معیشتی آذر به تعویق افتاد و سرانجام دولت اعلام کرد که بسته معیشتی که اواخر آبان‌ماه پرداخت شد از محل تنخواه دولت و بجای بسته معیشتی آذرماه بوده است.

بسته معیشتی

اواسط آذرماه نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت قصد دارد با حداقل بودجه نظمی در معیشت مردم ایجاد کند از پرداخت بسته معیشتی در دهم هر ماه، یارانه نقدی بیستم هرماه و حقوق کارکنان دولت در تاریخ سی‌ام هر ماه خبر داد.

بنابراین سه روز دیگر یعنی دهم دی ماه 98، دومین مرحله از بسته معیشتی دولت به حساب 60 میلیون ایرانی واریز خواهد شد.

البته با وجود اینکه به نظر می‌رسد واریز یارانه معیشتی برای بسیاری از افراد واجد شرایط صورت نگرفته است اما اعلام نشده که آیا به تعداد جامعه هدف 60میلیون نفری این بسته معیشتی اضافه خواهد شد یا نه؟

حداقل درآمد ماهیانه برای دریافت بسته معیشتی

صبح امروز وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی در اطلاعیه‌ای حداقل درآمد ماهانه و سالانه خانوارها را برای دریافت بسته معیشتی اعلام کرد.

یارانه معیشتی کی واریز میشود

پرداخت یارانه معیشتی متوقف می‌شود؟

به دلیل عدم واریز یارانه معیشتی آذر بسیاری گمان کردند که پرداخت این بسته معیشتی متوقف خواهد شد اما معاون اول رییس جمهور اخیرا اعلام کرد که آنچه تاکنون در رابطه با پرداخت بسته معیشتی در دست اقدام است همه آن ادامه می‌یابد و امیدوارم نه تنها طرح حمایتی معیشتی ادامه یابد بلکه تلاش می‌شود با راهکارهای جدید و جذب منابع جدید کمک‌ها و حمایت‌های بیشتری از مردم شود.

بسته معیشتی

یارانه‌های نقدی و معیشتی ادغام نمی‌شود

 همچنین در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر ادغام یارانه نقدی و بسته معیشتی با یکدیگر به گوش رسید که مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، این خبر را تکذیب کرد و در این خصوص گفت: منابع یارانه نقدی و یارانه معیشتی به صورت جداگانه در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده و ردیف، زمان‌بندی و عدد این دو یارانه جدا در نظر گرفته شده است و امکان ادغام آن‌ها وجود ندارد.

92هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد بسته معیشتی نگرفتند!

در حالی به نظر می‌رسد کسی واجد شرایط تر از افراد تحت پوشش کمیته امدادبرای دریافت یارانه معیشتی دولت نباشد، اما رییس سازمان بازرسی کل کشور به تازگی خبر داده است که به بیش از 92 هزار خانوار ( 157 هزار نفر) تحت پوشش کمیته امداد کمک هزینه معیشتی پرداخت نشده و با پیگیری‌های این سازمان مقرر شده است این افراد از این ماه به لیست دریافت‌کنندگان اضافه شوند و معوقه‌ی ماه گذشته نیز به آنها پرداخت شود.

رویه پرداخت بسته معیشتی باید اصلاح شود

با وجود اینکه دولت برای پرداخت دومین مرحله پرداخت بسته معیشتی خود آماده می‌شود اما چند روز پیش سخنگوی هیئت رییسه مجلس اعلام کرد روند پرداخت بسته حمایت معیشتی در سال ۹۹ نیازمند اصلاحات اساسی و جدی است و در حال حاضر روند پرداخت این کمک‌ها مورد قبول مجلس نیست بنابراین از دولت انتظار داریم ضمن کنار گذاشتن هرگونه تعلل نسبت به اصلاح این روند سریع‌تر اقدام کند.

حال باید دید آیا دولت برنامه‌ای برای اصلاح شیوه پرداخت‌های خود و یا شناسایی جامعه هدف دارد یا خیر؟

ارسال نظر

 • لیلا
  ۱۰ ۱

  پس تکلیف اینای که یارانه معیشتی ندادن چی میشه

 • زهرا طلاقی
  ۳ ۱

  چرا من که سرپرست خانواده هستم سبد معشیتی برای من واریزنمیشود

 • فاطمی
  ۳ ۱

  سلام خدا کنم به همه بدن چون اکثریت مردم نیازمند هستند

 • احسان
  ۲ ۰

  سلام بااین تورم حق همه هست واقعا فشار اقتصادی زیاده

 • حمید
  ۶ ۱

  والا ما که کارگر هستیم به ما تعلق نگرفته حالا چگونه حساب می کنند خدا عالم است

 • ناشناس
  ۴ ۰

  پس به اونای که احتیاج دارن ندادید چی میشه برن گدایی یا دزدی

 • ناشناس
  ۱ ۲

  خدا میدانه به چه کسانی داده میشه ما که از هرکس پرسیدم گفتم به من ندادن

 • راضیه
  ۰ ۰

  پول دارارو میدن بدبختارو نمیدن من که پرسیدم میدونم

 • سامان
  ۲ ۰

  پس اینها که هیچ بسته معیشتی نگرفتن چکار کن

 • علی اکبرزاده گدا‌‌‌یی
  ۱ ۳

  چرا یارانه معیشتی دی ماه من واریز نشده تا حالا آیا واریز می‌شود یا نه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری