{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 403138

در حاشیه اجلاس سران کوآلالامپور ۲۰۱۹ ؛

روسای جمهور ایران و ترکیه روز پنج شنبه در حاشیه اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ در مالزی دیدار کردند. در این دیدار طرفین با استقبال از ابتکار نخست وزیر مالزی در برگزاری اجلاس سران تعدادی از کشورهای اسلامی به منظور بررسی مشکلات جهان اسلام، بر ضرورت همکاری و همبستگی بیشتر کشورهای اسلامی تاکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و "رجب طیب اردوغان " همچنین موضوعات منطقه ای و به ویژه روند تحولات در سوریه را با تاکید بر همکاری های دو کشور در روند آستانه مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دکتر روحانی با اظهار نگرانی از ادامه حضور آمریکا در سوریه و تلاش برای تسلط بر چاه های نفتی آن کشور، خواستار همکاری های بیشتر ایران و ترکیه با دولت سوریه شد.

رئیس جمهور همچنین خواستار همکاری با دولت سوریه برای خروج گروه های تروریستی از شهر ادلب و ایجاد آرامش برای مردم این شهر شد.

روسای جمهور ایران و ترکیه در این دیدار همچنین با مرور آخرین وضعیت روابط دوجانبه دو کشور،  توسعه و تعمیق این روابط در همه زمینه ها به ویژه انرژی، حمل و نقل،  صنعت،  تجارت و بانکی را مورد تاکید قرار دادند.

در این ملاقات قرار شد نمایندگان ویژه روسای جمهور دو کشور تفاهمات این ملاقات و توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را در آینده نزدیک در کمیته های تخصصی پیگیری و اجرایی نمایند.

همچنین قرار شد شورای عالی هماهنگی که به ریاست روسای جمهور دو کشور و اعضای دو دولت تشکیل می شود، اوایل سال آینده در تهران برگزار شود.

اجلاس سران کوالالامپور 2019 صبح امروز پنج شنبه با حضور روسای جمهور ایران و ترکیه، نخست وزیر مالزی و امیر قطر و صدها تن از شخصیت ها و نخبگان کشورهای اسلامی در مرکز همایش های بین المللی مالزی آغاز شد. روسای جمهور ایران و ترکیه در جلسات صبح و بعد از ظهر این اجلاس سخنرانی نمودند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری