کد خبر 402731

چرا بسته حمایت معیشتی به بازنشستگان نرسید؟

رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی از اعتراض درصد زیادی از بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی نسبت به عدم دریافت حمایت معیشتی دولت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی دهقان کیا در خصوص تخصیص بسته حمایت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت بسیاری از بازنشستگان با مراجعه به دفاتر کانون اعتراض خود را نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی اعلام کردند.

وی گفت: هفته گذشته جلسه ای با حضور ۲۲۰ نفر از زنان بازنشسته برگزار شد که در این جلسه ۸۵ درصد آنها که همگی حداقل بگیر نیز بودند اعلام کردند که این معیشت حمایتی را دریافت نکردند .

وی تاکید کرد: بر اساس صحبت‌هایی که با بازنشستگان انجام داده‌ایم و مراجعات روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به دفاتر کانون بازنشستگی ، این افراد نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی اعتراض داشتند و خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی تاکید کرد: از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درخواست می‌کنیم با توجه به اینکه ۶۰ درصد بازنشستگان حداقل بگیر و ۱۰ درصد نیست کمتر ازحداقل حقوق مصوب ماهیانه مستمری دریافت می‌کند نسبت به تخصیص حمایتی معیشتی اقدام کنند و اسامی دریافت کنندگان را اعلام کنند.

دهقان کیا همچنین در خصوص مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ، کشوری و لشکری گفت: متوسط حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان،بازنشستگان کشوری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بازنشستگان لشکری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و بر این اساس مشاهده می‌شود که بازنشستگان تامین اجتماعی از همه گروه‌های دیگر حقوق کمتری دریافت می کنند این درحالی است که درصد زیادی از آنان حمایت معیشتی دولت را نیز دریافت نکرده اند.

وی گفت: بر اساس اعلام مسئولان افزایش قیمت بنزین باعث تورم ۵ درصدی خواهد بود و این ۵ درصد در صورتی که درست باشد ماهیانه ۱۱۰ هزار تومان از حقوق بازنشستگان را می‌گیرد و قدرت خرید آنها را پایین می آورد .

به گفته وی، تاثیر افزایش قیمت بنزین بر زندگی بازنشستگان بیش از سایر اقشار جامعه با توجه به مشکلاتشان مشاهده می‌شود به همین دلیل امیدوارم مسئولان راهکارهایی برای جبران این موضوع در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بازنشسته
  ۲ ۰

  سلام چرا بازنشستگانی که چشم به راه همسان سازی مونده اند و ده سال بیشتر هم گذشته و حقوق مصوب خود مجلس ودولت را بهشون پرداخت نکرده اید چرا بسته معیشتی تعلق نمی گیرد خوب با این نرخ تورم خونه های دهات هم یگ میلیارد قیمت پیدا کرده اند و یه ماشین پراید هم ۶۰ میلیون شده و حقوق دو سه تومنی هم که پول توجیبی جوجه های پولدارا هم نمیشه پس این چه ملاک و فاکتورهایی هست که این بسته معیشتی که بر روی تمام اجناس وخدمات اثرات افزایش حداقل ۲۰ درصدی گداشته مگر میشه خونه رافروخت و خورد یا ماشین پراید رده آخر را فروخت وخورد یا آن را به تعمیرگاه یا تعویض روغنی مجانی برد؟ یا باطری ولاستیک و دیسک صفحه و قطعات یدکی مصرفی نمیخواد ...یا دکتر ودارو ما خودمان نیاز نداریم ...خلاصه اگر با کشتن مردم فقیر مدیریت شما تثبیت میشه که باید همه جهان ازشما تقدیر کنند و افرین بگویند والسلام

 • ناشناس
  ۲ ۰

  به همه یارانه پرداخت کنید تمام کسانی که خارج زندگی میکند یکسان یارانه میگیرند چون حق مردم اون کشور هست

 • علی
  ۰ ۲

  چرا به بازنشستگان نیروهای مسلح که عمرشونه تو جبها سپری کردند اینقدر بتوجهی میشود بازنشسته تامین اجتمای اینا کاسب بوده وهنز هستند که دوتا حقوق میگیرن دیگه حقوق به اینا میدین واسه چی

 • م ت
  ۱ ۰

  سیر از گرسنه سوار از پیاده مستمری هستم با ماهی۵۰۰۰/ ۱هزار میشه زندگی کرد آقای نوبخت

 • تقی
  ۰ ۰

  سلام سال 90بازنشست شدم 6میلیون طلب دارم چرا نمیدن بازنشسته نیروهای مسلح