{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401384

روز گذشته آخرین مهلت ثبت نام در سایت جاماندگان یارانه حمایتی بود. طبق اعلام این سامانه با توجه به پایان مهلت ثبت درخواست بررسی مجدد شرایط بسته حمایتی امکان ثبت جدید وجود ندارد و به زودی اطلاع رسانی برای مشاهده نتایج بررسی ها انجام خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، همزمان با افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین، دولت تصمیم گرفت مابازای مبلغ افزایش قیمت بنزین را به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول واریز کند. در راستای این تصمیم مبلغ حمایت معیشتی برای خانوارهای یک‌‌نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای دونفره 103 هزار تومان، خانوارهای سه‌نفره 138 هزار تومان،‌ خانوارهای چهارنفره 172 هزار تومان و خانوارهای پنج‌‌نفره و بیشتر 205 هزار تومان در نظر گرفته شد.

 اولین دوره این کمک معیشتی اوایل آذر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، اما تعداد زیادی از کارگران و اقشار حقوق بگیر و کم درآمد موفق به دریافت این بسته حمایتی نشدند، و گلایه هایی داشتند.  افزایش گلایه مندی های مردم نشان دهنده خطای این طرح دولت بود و همین مسئله باعث شد که ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی معیشتی دولت در وزارت کار ساز و کاری برای اعتراض نسبت به عدم واریز بسته حمایتی تعریف کند تا افرادی که این بسته را دریافت نکرده اند، بتوانند به دولت اعتراض خود را اعلام کنند.

برای این منظورسرپرستان خانواری که بسته حمایت معیشتی دولت به حسابشان واریز نشده بود، می‌بایست برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه می کردند.

طبق اعلام ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی تا دیروز 20آذرماه آخرین مهلت ثبت نام در این سایت  را داشتند و اعلام کرده بودند که  این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

امروز 21 آذر ماه همزمان با پایان مهلت اعتراض در سامانه Hemayat.mcls.gov.ir  پیامی مبنی بر اینکه « با توجه به پایان مهلت ثبت درخواست بررسی شرایط بسته حمایتی امکان ثبت اطلاعات وجود ندارد. به زودی اطلاع رسانی برای مشاهده نتایج بررسی ها انجام خواهد شد» نمایان می شود.

 حجم بالای اعتراضات ثبت شده در این سامانه بیانگر این است که دولت در اجرای طرح باید دقت بیشتری به کار گیرد، تا کمترین خطا انجام شود. در میان اعتراض کنندگان افراد زیادی از جامعه کارگران، کم درآمدها،تحت پوشش های بهزیستی و معولان،کارگران ساختمانی،کارمندان کم درآمد بودند.

qWx4rzd2vTSw

ارسال نظر

 • علی
  ۰ ۰

  سلام
  آقا تو رو خدا پیگیری کنید افرادی که موفق به ثبت نام نشدند و صد درصد نیازمند هستند با پایان این‌تاریخ باید چکار کنند
  آخه ما که نیازمند بودیم و یارانه هم دریافت میکردیم چرا باید کمک هزینه بهمون تعلق نگیره
  تو رو خدا پیگیری کنید

 • داریوش قنبری
  ۰ ۰

  با سلام .بنده با مدرک دکترا بازنشسته معلم اموزش و پرورش هستم و همترازی را شامل حال ما نکرده اند حقوق ما پایین ولی یارانه وکمک معیشتی شامل ما نشده است امیدوارم بررسی شود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لعنت خدا برهیچی دزد وغارتگره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مهلت ثبت نام رو لطفا تمدید کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دولت باید هر کسی که متقاضی است پرداخت کند کاری که احمدی نژاد انجام داد درست بود مانند سایر کشور ها چون اصلاح طلبان دزد هستن برا ی جیبشان بر داشت کردن
  یا حقوق کارمند ها را درست پرداخت کنند رتبه بندی که سال 96 می خواست انجام دهد نداد تا اینکه بازنشست شدم حالا دم از عدالت می زنند ا رزش پاداش هم به یک چهارم رسیدو...

 • رضا
  ۰ ۰

  اصلا کمک معشتی دقیق نبوده وباید اعلام شود که خیلی جا ماند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری