کد خبر 401120

رئیس دفتر رئیس‌جمهور؛

واعظی: مجمع تشخیص مصلحت به CFT نگاه ویژه داشته باشد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم که مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه الحاق به CFT یک نگاه ویژه داشته باشد تا مشکل حل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: درباره لوایح مربوط به FATF امیدواریم که مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) یک نگاه ویژه داشته باشد تا مشکل حل شود.

 

وی در مورد سفر رییس‌جمهور به ژاپن نیز گفت: فرستاده ویژه ژاپن در تهران است و این سفر تنها یک سفر 2 جانبه است.

واعظی در پاسخ به سوالی در زمینه جزئیات حوادث ماهشهر گفت: بر اساس تصاویری که از این اتفاقات وجود دارد، عده ای مسلح به نیروی انتظامی و مردم تیراندازی می‌کردند که کار خیلی عجیبی بود.

وی افزود: در ماهشهر و عسلویه شاهد بودیم که اینها سنگربندی کرده بودند و اسلحه داشتند که موضوع عجیبی بود؛ عده ای از کشتارها هم توسط همین‌ها انجام شده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در ادامه درباره گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت جهاد کشاورزی گفت: جانشین آقای حجتی هنوز مشخص نشده است و بین افراد مختلف در حال بررسی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره بیانیه محمدباقر قالیباف پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس این که می خواهد تمام هم و غم خود را بر وادار کردن دولت به کار و فعالیت در این یک سال و نیم باقیمانده از عمرش قرار دهد، گفت: من صحبت های آقای قالیباف را اصلا نشنیدم اگر این حرف‌ها را زده باشد ایشان باید به گذشته و عملکرد خود برگردد.

واعظی ادامه داد: این که نه خودش جوان است و نه عملکرد آنچنانی دارد. اگر عملکردی هم در شهرداری داشته خیلی روشن است. این همه بدهکاری که در آنجا به بار آورده و با این دولت که در این تحریم‌ها این همه پروژه‌ها انجام می دهد قابل مقایسه نیست.  

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: به نظر می‌رسد حرفی برای مردم ندارند و این گونه حرف زدن تبلیغات انتخاباتی است. به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند  فکر می‌کنند که اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند، در حالی که اشتباه می کنند چون مردم ما فهیم هستند و یادشان نرفته است که دیگران که در مسئولیت بودند چه کار کردند، بنابراین این روش ها جواب نمی‌دهد.

***دولت، خود را در اطلاع‌رسانی سهمیه‌بندی بنزین مقصر می‌داند

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دولت خود را در قضیه اطلاع‌رسانی سهمیه‌بندی بنزین مقصر می‌داند یا خیر، گفت: بله، مسئولیت همه اینها با دولت است؛ وقتی آقای رحمانی‌فضلی فرمانده این مسائل می‌شوند و جلسات متعددی را برگزار می‌کنند، موضوع مشخص است. ایشان کمیته تعیین کرده‌اند از جمله کمیته اطلاع‌رسانی.

واعظی اظهار داشت: صداوسیما نیز در کمیته اطلاع‌رسانی حضور داشت، اما با این حال، ما مسئولیت خود را گردن صداوسیما نمی‌اندازیم، ولی وقتی کمیته‌ای تشکیل می‌شود، کمیته‌ها متناسب با موضوع کار می‌کنند. به نظر می‌رسد این وسط چند موضوع باهم قاطی شده است، ضمن اینکه صداوسیما کار خودش را انجام داده است؛ البته اگر منظور از اطلاع‌رسانی این باشد که ما پنجشنبه ساعت 12 شب اعلام می‌کردیم، قراری بر این مسئله نبوده است.

واعظی با طرح پرسش "کسانی که این روزها دم از اقناع مردم می‌زنند، مگر خودشان در کارهایشان مردم را اقناع می‌کنند؟" گفت: به جای اینکه همه‌ ما به اصل موضوع بپردازیم و این را که دیگر واردکننده بنزین نیستیم، مورد توجه قرار دهیم، به حاشیه‌ها می‌پردازیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اظهار «بنده شاهد برنامه‌های صداوسیما در قبل بوده‌ام و صدا‌و‌سیما در دولت‌های گذشته و در این دولت، همین مقدار کار کرده بود»، گفت: امیدواریم صداوسیما همان کاری که برای بقیه انجام می‌دهد، برای این دولت هم در موضوع اقناع مردم انجام دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر