کد خبر 398279

ثبت‌نام جاماندگان و انصراف‌دهندگان یارانه نقدی از اول دی

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی از فرصت دوباره جاماندگان و انصراف دهندگان یارانه نقدی از اول دی‌ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین میرزایی ، درباره آخرین آمار معترضان به عدم دریافت حمایت معیشتی گفت: تاکنون حدود ۵ میلیون کد ملی از طریق شماره گیری کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت شده است که از این میزان، حدود ۲۰ درصد سرپرست خانوار نبودند یا تقاضای آنها تکراری بوده است.

وی ادامه داد: بنابراین از مجموع ۵ میلیون کد ملی ثبت شده، ۴ میلیون کد ملی سرپرست خانوار مورد پذیرش است که از طریق پیامک به این خانوارها اعلام شده «ثبت اعتراض به عدم دریافت حمایت معیشتی نیازمند اجازه دسترسی دولت به اطلاعات مالی و بانکی شما است».

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی افزود: از روز چهارشنبه امکان ثبت اعتراض در سامانه حمایت وزارت رفاه فراهم شد و با توجه به شرط دسترسی به حساب بانکی و مالی، از ۴ میلیون کد ملی ثبت شده، فقط ۵۵۰ هزار خانوار برای بررسی تقاضای دریافت حمایت معیشتی، مجوز دسترسی به اطلاعات مالی و بانکی خود را به دولت داده اند که در حال بررسی است.

میرزایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انصراف دهندگان و جاماندگان از دریافت یارانه نقدی امکان تقاضای مجدد برای دریافت یارانه نقدی و به تبع آن، کمک معیشتی دولت را دارند یا خیر گفت: این امکان فراهم شده است به طوریکه جاماندگان و انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی از سال‌های گذشته تاکنون، از اول دی ماه باید به یکی از دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ مراجعه و سپس در بانک اعلام حساب کنند.

وی ادامه داد: خانوارهای متقاضی دریافت یارانه نقدی پس از اعلام حساب در بانک، در فرایند آزمون وسع قرار می گیرند اگر مشمول شدند یارانه نقدی برای آنها برقرار می‌شود.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تاکید کرد: خانوارهایی که یارانه نقدی دریافت نمی کنند، «جاماندگان»، «انصراف دهندگان» یا «حذف شدگان» هستند که همه این افراد می توانند مجدد درخواست دریافت نقدی خود را ارائه دهند اما افرادی که به دلیل وسع مالی بالا در سال های ۹۴، ۹۵ و در سال جاری از لیست یارانه بگیران حذف شدند به دلیل اینکه در فرایند آزمون وسع قرار می گیرند به طور قطع مشمول یارانه نقدی نمی شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  بعد از 3 روز پیامک ناقص طرح معیشت رسید...مهلت اعتراض داره تمام میشود و ما هنوز کد رهگیری نداریم...سیستم شما هم حتما تایید دریافت پیامک رو نشون میده چون سیستم نمیفهمه نصفه اومده...به داد ما برسید...

 • شهروند
  ۰ ۰

  نزدیک انتخابات چرا اینکار را میکنید اگه شماها درست میگید چرا دوسال پیش اینو نمی گفتید . دولت کذاب روحانی کذابترین دولت تاریخ ایران از هزاره اول تا حال. سبد معیشتی من که هم روستایی هستم و هم کارگر ساده را ندادن کد هم گرفتم ثبت نام کردم فقط اگه تونستید یه قران تو حساب من وخانواده ام پیدا کردید خوشحال میشم . بدبختی اونجا هست که چند تن از نزدیکانم که حقوق بالای 5 تومن میگیرن و هم ماشین دارن وهم خونه وهم تو حسابهاشون اینقدی هست که بدون حقوق هم یه بیست سالی دوام میارن ولی منه بدبخت چی . که در تامین نیازهای اساسی موندم

 • عبدالله
  ۱ ۰

  من یک کارگرم بیکار چرا طرح معیشتی به من تعلق نگرفت

 • Majid kazemi
  ۰ ۰

  سلام من مستأجر هستم،ماشین هم ندارم و1800حقوق من هست فقط من در کارگاهی کوچک با چهار کارگر کار میکنیم وحقوق کارگرها به حساب من ریخته میشود ،من دردم را به کی بگم ،کجا از خودم دفاع کنم ،

 • اسماعیل
  ۰ ۰

  ازسال 91 بعد نه یارانه گرفتم نه درحال حاضر معیشتی نه وام گرفتم چرا حداقل جواب بدین با کد 6369 پیامک دادیم جواب ندارین چرا چند بار سئوال کردم ولی نه یارانه نه معیشتی نه جوابی دادین چرا