کد خبر 396539

گام سوم پرداخت کمک معیشتی به مشمولان

وقتی اصلاح قیمت بنزین صورت گرفت، دولت خبر از کمک معیشتی داد؛ کمکی که به دهک‌های پایین جامعه تعلق می‌گیرد و سه دهک بالای جامعه که از نظر درآمدی در سطح بالایی هستند، نمی‌توانند از آن بهره‌مند شوند. دولت با اصلاح قیمت بنزین به دهک‌های پایین که ۶۰ میلیون نفر یا ۱۸ میلیون خانوار را شامل می‌شود، وعده پرداخت کمک معیشت به خانوارها را داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، از هفته گذشته پرداخت کمک معیشت به مردم آغاز شد (در پرداخت سه مرحله‌ای 20 میلیون نفر از سرپرستان خانوار هدف‌گذاری شده بودند) و دهک‌های برخوردار توانستند به یارانه بنزین که تا چندی پیش در قالب یارانه پنهان پرداخت می‌شد، به‌صورت نقدی دست پیدا کنند. واریزی‌ها در دو تاریخ 28 آبان و 30 آبان صورت گرفت.

در مرحله جدید و پایانی، دوم آذر کمک معیشت خانوارها به حساب سرپرستان خانوار گروه هدف واریز خواهد شد. با پرداخت مرحله آخر، پرونده پرداخت کمک معیشتی که نشأت گرفته از اصلاح قیمت بنزین است، بسته خواهد شد و از روز یکشنبه - فردا - خانوارهایی که از این تسهیلات بهره‌مند نشدند می‌توانند اعتراض خود را با شماره‌گیری #6369* ثبت کنند.

برای اینکه بخشی از علامت سؤال‌ها پاک شود و مردم بدانند که کدام گروه جامعه هدف برای دریافت کمک معیشت بودند، دولت گفته است روستاییان و عشایر، مستمری‌بگیران، ‌مددجویان کمیته امداد، کارگران، معلمان، مددجویان بهزیستی، کارمندان، زنان سرپرست خانوار، اقشار کم‌درآمد و بازنشستگان مشمول طرح دولت شدند.

بدین جهت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین برای خانوارهای یک‌نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای دونفره 103 هزار تومان، خانوارهای سه‌نفره 138 هزار تومان، خانوارهای چهارنفره 172 هزار تومان و خانوارهای پنج‌نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

شکایت 200 کلمه‌ای

به گزارش تسنیم، حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی با اشاره به اینکه سامانه #6369* طی اطلاعیه‌ای رسمی آغازبه‌کار خواهد کرد، اظهار کرد: تا قبل از آن کد دستوری فعال نیست و ثبت و تطبیق اطلاعات سرپرست خانوار (شماره همراه متعلق به سرپرست خانوار) استعلام وضعیت مشمولین طرح حمایت معیشتی از طریق سامانه مذکور است. علاوه بر اینکه افرادی که فکر می‌کنند مشمول این طرح هستند اما وجهی برای آنها واریز نشده، می‌توانند پس از ثبت کد ملی از طریق #6369* در سامانه اینترنتی که آدرس آن اعلام خواهد شد درخواست خود را در قالب 200 کلمه ثبت کنند.

آزمون وسع انجام می‌دهیم

وی ادامه داد: برای افرادی که درخواست می‌دهند آزمون وسع انجام خواهد شد و چنانچه شرایط لازم برای دریافت طرح حمایت معیشتی را داشته باشند به آنها اعلام می‌شود. حق افراد درخواست‌دهنده از زمان آغاز طرح محفوظ و وجه طرح کمک معیشتی این افراد از آغاز طرح واریز می‌شود. مبنای شناسایی، دارایی ‎‌، درآمد و هزینه خانوار درپایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان وزارت رفاه است.

هیچ پیامکی نمی‌فرستیم

میرزایی اضافه کرد: تا اطلاع بعدی هیچگونه پیامکی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر مشمول بودن یا عدم مشمولیت برای مردم ارسال نمی‌شود و تمام پیامک‌های ارسالی به‌طور حتم جعلی و فاقد اعتبار هستند، مردم دقت کنند که مورد سوءاستفاده و کلاهبرداری قرار نگیرند.

جامانده‌ها از یارانه بخوانند

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی افزود: افرادی که به‌دلایلی نظیر فوت، ازدواج، طلاق و... درخواست تغییر سرپرست را دارند باید طبق روال سنوات گذشته برای دریافت یارانه برای تغییر سرپرست به دفاتر پلیس +10 و برای اعلام حساب باید به یکی از بانک‌ها مراجعه کنند.

7 دهک برخوردار

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی با بیان اینکه حمایت نقدی ۷ دهک جامعه رادر بر می‌گیرد، در گفت‌و‌گویی که با مهر داشته گفته است: اینکه سهم خانوارهای یک تا پنج نفره از دریافت این حمایت معیشتی چقدر است تا پایان واریز مرحله اول این طرح یعنی تا شنبه شب مشخص خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه افرادی که در سه دهک بالای درآمدی باشند، به هیچ‌وجه مشمول دریافت حمایت معیشتی دولت نمی‌شوند، تصریح کرد: 7 دهک جامعه بر مبنای دارایی، درآمد و هزینه از حمایت نقدی دولت بهره‌مند می‌شوند.

کمک معیشتی به بودجه می‌رسد

حمیدرضا عدل، معاون فنی و امور زیربنایی سازمان برنامه و بودجه کشور هم درباره پرداخت کمک معیشتی و نگرانی‌ها که مردم از ادامه دار بودن این طرح دارند، به مهر گفته است: در ستاد بودجه سال ۹۹ مطابق با درخواست نوبخت مقرر شد که در قالب جدول هدفمندی یارانه‌ها، ردیف مجزایی برای طرح حمایتی معیشتی گنجانده شود از این‌رو پرداخت‌های مربوط به این طرح برای سال آینده نیز تضمینی است.

تا شب عید ثابت می‌ماند

با اصلاح قیمت بنزین و پرداخت کمک معیشت به 40 میلیون نفر بازار چه شرایطی دارد؟ عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت در این باره به تسنیم گفته است: برنامه‌ای برای افزایش قیمت کالا‌ها نداریم و بر همین اساس اقلامی که مدیریت آنها در اختیار دولت است، تا شب عید نیز ثابت خواهد ماند. وی اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به بازرسی‌هایی که در بازار انجام می‌شود، شرایط خوبی حاکم بوده و با توجه به فراوانی کالا و تکمیل بودن انبار‌های ذخایر استراتژیک، با افزایش یا تغییری در قیمت‌ها روبه‌رو نخواهیم شد. قبادی ادامه داد: جلسات ستاد تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی برای کنترل بازار ادامه خواهد داشت و امیدواریم با همراهی مردم بازار آرامی را داشته باشیم.

کدام کالاها بیشترین تخلف را داشتند؟

داریوش بهنود قاسمی، مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم درباره وضعیت بازار و بازرسی‌های صورت گرفته به ایسنا گفته است: ۴۵۷۶ مورد پرونده تخلف در چهار روز اول هفته گذشته به تعزیرات ارسال شده است.عمده پرونده‌های تشکیل شده مربوط به میوه، قند، ‌شکر، مرغ، ‌برنج، لبنیات، ‌گوشت قرمز، تخم مرغ، حمل و نقل، ‌لاستیک، ‌روغن موتور و مصالح ساختمانی بوده است. به گفته وی تغییرات شدید قیمت در بازار مشاهده نشده و پرونده‌های تشکیل شده در بعضی از بخش‌ها مانند میوه و صیفی‌جات ربطی به قیمت بنزین نداشته و به‌دلیل تغییرات آب‌وهوایی و مشکلات حمل و نقل اتفاق افتاده است.

کدام بخش‌ها کنترل می‌شود؟

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نظارت بر بخش خدمات مانند انبارها، ‌سردخانه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و حمل و نقل سیستماتیک را از جمله مهم‌ترین اهداف این سازمان عنوان کرد و گفت: رعایت نصب قیمت، ‌صدور فاکتور و رعایت سود عمده و خرده فروشی نیز جزء مواردی است که بازرسان رعایت آنها را کنترل می‌کنند.

قیمت نیمی از کالاهای اساسی کاهشی شد

جدیدترین آمار منتشره از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که از بین ۴۳ کالای اساسی قیمت ۲۲ مورد در شهریور امسال نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافته است. طبق این آمار بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به سیب‌زمینی درجه یک، جوجه یک روزه گوشتی و گوجه فرنگی بوده که به ترتیب ۲۳.۲، ۲۰.۱ و ۱۵.۴ درصد کاهش قیمت داشتند و در شهریور ماه امسال با قیمت حدود ۴۷۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۸۰۰ تومان به فروش رسیده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • Zahra
  ۱۲ ۰

  همسر من کارگره و صاحب ملک و املاکی هم نیستیم،فعلا ک چیزی برامون پرداخت نشده،انشاالله امشب واریز کنن

 • جبار
  ۱۰ ۰

  باسلام
  وخسته نباشیدتراخداانقدربرای مردم دروغ نگین ترا به اون خدایی که اعتقاد دارید مردم را مسخره نکنید مردم گناه داره این مردم مظلوم اخه قراربودعیداون کسایی که سبدکالا مبلغ 200هزارتومانی معیشتی دریافت نکردن یک کد مثل این کدیی که دادید خبری نشد قرارشد مسولین ووزیرخودش پیگیرموضوع باشه متاسفانه ایشون گیرفتارگیرفتار های خود و خانواده خودهست آخه چرا تبعیض آخه چقدرتبعیض من یک راننده کامیون هستم که برای دیگران کارمیکنم با هزاران گرفتاری بامریضی دیابت انسولین جالب اینجاست پدرخانم من هفت طبقه خونه ومغازه چندمتری و ماشین تریلی و بنده نیز توی خونه ایشان مستأجر هستم وضع مالی ماهی خدات تومان درآمد که اسمش مستمری هست برای ایشان پرداخت شد عیدسبد کالا 200تومانی وبه بنده تعلق نگرفت آقای ربیعی ترا خدا بسه این حرفهای دورغ شما من برای شما حلال نمیکنم خداهم برای شما حلال نکنه اینم مثل اون دفعه هست چون شما بجز حرف خودتان حرف مردم را قبول دارید واقعا من یکی نفرین میکنم همیشه چون شما حق من را خورده ایدباتشکر

 • همشهری
  ۲۰ ۱

  ولا من از هر کی پرسیدم بجزء یکنفر، همه میگن برا ما ریخته نشده من نمیدونم این 60 میلیون نفر میخواستند بریزن یا 6 هزار نفر

 • رضا
  ۱۴ ۰

  گور بابای شما دولتی ها،من جانباز بدبخت جامعه هستم که هنوز هزینه ایی که کردم بابت دارو پس چند ماه از طرف بیمه دی پرداخت نشده،اینم از سبد یارانه بنزینی که در مرحله سوم تعلق نگرفت

 • ناشناس
  ۸ ۰

  قیمت نیمی از کالاهای اساسی کاهشی شد؟؟؟؟؟؟؟: داداش حالا دولت یه چیزی گفت یه خالی بست. شما باید به عنوان خبر بزنی تو سایت؟؟؟ آقای زنگنه هم گفت بود تا شب عید از گرانی و سهمیه بنزین خبری نیست. دولت دروغ و امید

 • داوود
  ۱۰ ۰

  وقتی اطلاعات دقیقی نباشه
  همه ملت ایران فکر می کنن جز 20 میلیون پولدارن در صورتیکه ممکنه بحساب 50 نفر پولی واریز نشده باشه

 • خلیلی
  ۱۰ ۱

  معلم بازنشسته هستم در مرحله سوم هم چیزی به حسابم که سرپرست خانواده هستم واریز نشد پس به دروغ می گفتند بازنشستگان هم مشمول طرح سبد حمایت معیشتی هستند یک نمونه خود من که به حسابم در مرحله سوم هم ریالی واریز نشد که نشد.

 • حسن
  ۱۲ ۰

  من با داشتن فرزند معلول برام نريختن اين شماره هم كه دادن خرابه

 • حسن
  ۱۵ ۰

  كد دستوري نميگيره

  • امین
   ۹ ۲

   چرا برای ما که بازنشسته هستیم وحقوق بازنشستگی اصلا به ما نمی رسه وهمیشه زیر بار قرض وغوله هستیم واریز نشده؟

 • خواهان عدالت
  ۱۰ ۰

  جزء پولدارا بودیم وخبر نداشتیم.
  کارمند دولت دارای 4 فرزند مجموعا خانواده ای 6 نفری تنها عضو نان آور خانواده هستم که با این گرونیها دو فرزندم دانشگاهی ودوفرزند دیگرم دبستانی هستند با ماهی حدود 3 میلیون با این بی مدیریتی دولتمردان در اداره کشور وتورم روز افزون با این حقوق چگونه زندگیم را اداره کنم متأسفانه این پیام دستوری هم که برای اعتراض گذاشتند عمل نمی کندچرا این همه بی عدالتی ودروغ؟؟؟؟؟؟!!!!!!

 • محمد
  ۹ ۰

  با سلام این هم یک کلک دیگر دولت بود که سر مردم بدبخت ایران آورد اینها فقط تحت پوششی ها را پرداخت کردن و÷ایین ترین دهک را واریز کردن وبقیه مردم را نادیده گرفتن ومطمئن با شید نه کسی اعتراض میکنه ونه اتفاق خاصی میفته

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  برای مفقود الثر ها ریختن 😋

 • گیلدا
  ۱۱ ۰

  من مستعمره بگیر تامین اجتماعی و زن نان اور خانوار هستم چطوریه که به من نعلق نگرفته ..این کدی که دادین هم غیرفعاله .. لطفا توضیح

 • علی
  ۱۷ ۱

  من که از هر کسی پرسیدم نرختن.طبق قانون احتمال وقتی میگن برای 60 م نفر میریزن یعنی حدود 3/4 کل جمعیت دریافت کردن پس حدودا" از هر 4 نفری که میپرسی باید سه نفر گرفته باشن که کاملا" بر عکسه و کسی نگرفته

  • ناشناس
   ۶ ۰

   من فاقد شغل و دفترچه بیمه هستم و مستاجر نیز می باشم اما هیچ نوع واریزی نداشتم یعنی من که در آمدی ندارم پولدارم

 • ****
  ۱۱ ۰

  بابام بازنشسته باحقوق 1800تومن و5فرزند وکلی وام قرض بهش تعلق نگرفته ولی پولدارای فامیل تعلق گرفته لعنت به این مسئولین

 • فرناز
  ۵ ۰

  من همسرم کارگر محک هست و با 80 میلیون قرض تونستیم خونه تو مسکن مهر پردیس بخریم محل کار همسرم خیابون مدنی تهرانه با این شرایط برا ما طرح معیشتی نریختن ولی برا کسایی که محل کارشون همسن پردیسه و حقوق هم از همسر من بیشتره بدون وام هم خونه خریده فقط بیمه که براش رد میشه حداقل حقوقه ولی برا همسر من همه حقوقش بیمه رد میشه اخه خداییش این انصافه

 • رعن
  ۷ ۰

  آخه چراهمش دروغ،نه اون بسته دویست هزارتومانی روبه کسی دادید،نه این پولو،ماکه مستجریم وکل سرمایه زندگی ایم روبعدازبیست وپنج سال صدمیلیون هم نیستش،شاملمون نمیشه اون وقت میلیاردهاباچندین وچندخونه وکلی سرمایه شامل حالشون شده،فقط دروغ میگین ومردم بدبخت روسرکارگذاشتید،حواله ی همه تون بخدا،ازتون نمیگذرم

 • مهدی
  ۴ ۰

  واقعا خجالت داره مصخره کردین مردمو دکون وا کردین

 • حسن
  ۷ ۰

  امام زمان ظهور کن ما مردیم از فقر

 • رستم
  ۳ ۰

  به من نیز با چهار سر عائله واریز نشده و کد دستوری اعلام کردند کار نمی کنه خدا خودش به داد این مردم مظلوم برسه

 • مرجان
  ۳ ۰

  با سلام از ساعت 8،صبح نتونستم کد ملی را ثبت کنم جهت پیگیری بسته معیشتی
  لطفا راهنمایی بفرمائید
  ممنون

 • مجتبی
  ۵ ۰

  کدوم شصت میلیون نفر ، به هیجده میلیون نفر دادند اعلام کردند شصت میلیون نفر ، از جیب ملت می زدند بعد به خرد ملت می دن و افتخار هم می کنند دزدی علمی در روز روشن ، من خودم یارانه می گرفتم ، پول یارانه یک دهم پول داروهای من جانباز نمیشه حالا به دروغ می گویند به شصت میلیون نفر کمک معیشتی کردیم .

 • علی
  ۳ ۰

  همش دروغ میگن واسه تعداد بسیار کمی واریز کردند به افراد روستای ما فقط واسه انگشت شماری واریز شده

 • ناشناس
  ۳ ۰

  من تو محل کارم به هیچ کی تعلق نگرفته ولی به یکی از کارمندها که خلی وضع مالیش خوبه فقط تعلق گرفته

 • مردم
  ۳ ۰

  سلام چرا برای من که حقوقم از همکاران دیگرم کمتر ویا هم تراز است بسته حمایتی واریز نشده وبرای آنان واریز شده همکارانم واریزشده.بعضی ازهمکارانم حدود یک میلیون تومان بیشتر دریافتی دارند وبسته حمایتی گرفته اند وبرای من وبعضی که حقوقمان کمتراست بسته حمایتی واریزنشده است .....تعجب هستش

 • نرگس غیاثوند
  ۹ ۱

  شما جواب خدارو چگونه میخواین بدین.من زن سرپرست خانوار وقتی شکم فرزندم خالی باشد دست به هر کاری میزنم.فقر فحشا میاره.برای منم واریز نشده.

 • ناشناس
  ۵ ۰

  هفت سال پیش یارانه مان را قطع کردند .حالا هم که از یارانه بنزین خبری نیست. خودهم نمیدانستم کارمند بازنشسته با ۲/۵ میلیون حقوق دولتی جز اقشار بی درد و مرفه هستم.

 • محمد رحیمی
  ۶ ۱

  سال هشتاد و هشت که کارگاه من رو اتش زدن چیزی به ما تعلق نگرفت یازده سال که بیکارم مریض هم در خانه دارم حساب بانکیم که از من بهتر میدونید جونم که برای نظام کندیم جبهه رفتم هزار کار دیگه حالا که همین چندر قاضی که میخواهیم بدین ما جزو پول دارا شدیم چرا اوناکه این پولو برای یک وعده تریاکشون هم نمیشه به اونا تعلق میگیره

 • محمد
  ۵ ۰

  چرا به ما مستمر بگیر باحقوق 1600 تعلق نگرفت ما که تامین اجتما عی هستیم حساب کتاب مون معلوم آقای وزیر

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سامانه 6369 پیام میاد که شماره تلفن متعلق به کد ملی نیست، چاره چیست؟اصلا شاید یکی سیم کارت نداشته باشه یا به نامش نباشه باید چیکار کنه؟

 • ۱ ۰

  معلم هستم بعداز گران شدن بنزین چیزی بخ حسابم واریز نشد فکر کنم جزءاین 60میلیون نفر نبودم دارای یک همسر و دو فرزند می باشم اقای دولتی ها فکری بکنید برای ایرانی های بدبخت

 • Ahmadi
  ۳ ۰

  سلام خداوکیلی خودتون قضاوت کنید نه بیمه هستم ،کارگر فصلی هستم یه خانواده ۴ نفره مستاجر بدون داشتن ماشین فقط خداوکیلی یه موتور مدل ۸۷ دارم که اونم کارت سوخت نداره،به من میگن جز سه دهک بالایی،دمتتون گرم حداقل یه مقدار دلمون خوش شد آش نخورده دهن سوخته،این پولا هم واسه شما از ما بهترون همسایمون پسرش رئیس اداره گاز شهرمونه واسش ریختن...

 • ماجد آسیائی
  ۰ ۰

  سلام با توجه به این که گفته شده قیمت کالاها کاهش پیدا کرده بعد از افزایش قیمت بنزین گوجه اط 4 هزار تومان به 9 هزار و خیارسبز به 8 هزار تومان افزایش قیمت داشته است چرا نظارت صورت نمیگیرد؟

 • ماجد آسیائی
  ۲ ۰

  سلام با توجه به این که گفته شده قیمت کالاها کاهش پیدا کرده بعد از افزایش قیمت بنزین گوجه اط 4 هزار تومان به 9 هزار و خیارسبز به 8 هزار تومان افزایش قیمت داشته است چرا نظارت صورت نمیگیرد؟
  ضمنا من بیکار بوده و بیمه بیکاری دریافت میکنم با وجود این به حساب من هم مبلغی واریز نشده است با تشکر

 • حمید
  ۲ ۰

  سلام جان شما این چه عدالتی که اول من خانواده ۶نفری هستم به من ۲۰۰ تومان میدن که باید ۳۳۰ هزا ر تومان باشه این هیچی من نان خوشگی اشغال جم کن زیر خط فقر این پول هم به من ندادن به همان ۲۰۰تومان هم رازیهستیم تورابه خدا برایم واریز کنید خیلی گرفتارم بچه هایم گرسنه هستن

 • مصطفی مسعودی
  ۳ ۰

  هر روز بدتر از دیروز

 • مسعوده
  ۲ ۰

  سلام والا من حضانت پسرم رو دارم یارانه هم میگیرم ولی بهم معیشتی نداند هیچ میترسم همش همین یارانه رو هم قطع کن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من خودم کارگرم خونه ندارم به متن واریز نشده

 • رضا
  ۱ ۰

  اللهم عجل لولیک الفرج

 • مصطفی مالکی
  ۰ ۰

  چقدر دروغ.ما از هیچ جا حقوق نمیگیریم . از کار افتاده هستم نمیدونم و نمی فهمم چرا به ما ندادید؟یک ماشین دوگانه با وام خریدیم گاهی یک دور خودم یا همسرم میزنیم اندازه اینکه قسط مو بدم و خرج خونه

 • امیر
  ۰ ۰

  من‌۱۰ ماه‌ تصادف‌ کردم‌ بابت‌ هزینه‌ درمان‌ از‌ مردم‌ قرض‌کردم‌ حالا‌ به‌من‌ میگن‌ سبد‌ معشیت‌‌ نمیدیم‌ شما‌ تراکنشت‌ بالاست‌‌‌‌ دیگه‌ نمیدونم‌ شکایت‌ پیش‌ کی‌ ببرم

 • لیلا
  ۰ ۰

  اون سودی که گفتند بابت بنزین عاید ملت میشود نفری ۵۰۰ هزار تومان میشود نه ۵۰ هزار تومن . با ملت مثل گدا رفتار می کنید .من زن سرپرست خانوارم. مدیر بودم فقط بخاطر مسائل مالی و حق الناس استعفا دادم . تعجبم از اینه با این همه نارضایتی و فقر چرا تو مقام ها تون می مونید. من که راضی نیستم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خودتون مسخره کردین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدایا خودت کمکمون کن قول دادین مستمری تامین اجتماعی حقوقشون بیشتر میشه الان هم که ندادین قول بیخود ندین شماکه نمیتونید بدیدتوراخدا الکی امیدوار شدیم که هیچ ندادن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری