کد خبر 395929

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دولت مانع افزایش قیمت‌ها می‌شود/ بازار خدمات و کالا ثبات دارد

دژپسند گفت: دولت با تمرکز بر نظارت جامع بر بازار خدمات و کالا‌ها مانع افزایش قیمت‌ها می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: نمایندگان در جلسه کمیسیون سوالات متنوعی را مطرح کردند که محور برخی از آن‌ها گمرک، مالیات و بورس بود.

وی با بیان اینکه کنترل قیمت‌ها در شرایط کنونی یکی از مهم‌ترین بحث‌های روز است، افزود: در شرایط عادی در علم اقتصاد قیمت‌گذاری در بازار بهترین گزینه است حتی در صدر اسلام زمانی که احتکاری کشف می‌شود حضرت رسول (ص) می‌فرمودند "قیمت تعیین می‌شود".

   عضو کابینه دوازدهم اظهار کرد: بیش از یک سال است که تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار داریم که این کشور تمام قوت و قدرت خود را به گار گرفته تا بتواند شکاف میان دولت و ملت را افزایش دهد، اما طی یک سال گذشته با همت و همکاری دولت، مردم و قوای حاکمیت این امر محقق نشد.

دژپسند ادامه داد: دولت با تمرکز بر نظارت جامع بر بازار خدمات و کالا‌ها مانع افزایش قیمت‌ها می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نظارت بر بازار تداوم داشته و براساس گزارشات رسیده بازار خدمات و کالا ثبات دارد، اضافه کرد: جمعه (۲۴ آبان ماه) نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار تشکیل شد و در آن جلسه قیمت‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مجوز‌های صادر شده در گذشته برای افزایش قیمت‌ها لغو شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  قیمت ها رو ثابت ، از وزن کالاها می زنید .مثل لبنیات

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس حتما کاندید جایزه نوبل اقتصاد در رشته اقتصاد دستوری و موفقیت در سرکوب قیمتها بشوید که دستاورد علمی ارزشمندیست.
  البته اقتصاد دانان بزرگ دیگری هم دستاورد هایی در این زمینه داشته اند از جمله نیکلاس و یا رابرت که می تونه چراغ راهنمای شما در این چالش باشه!