کد خبر 385962

در دیدار با مردم شهر مرزی درح؛

جهانگیری: ایران هرگز خلف وعده نکرده است/ امنیت مرزها خط قرمز ما است

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ما در موضوع امنیت مرز، خط قرمز داریم، گفت: واکنش ما به ورود پهپاد آمریکایی به مرز نشان این موضوع بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ظهر دوشنبه در دیدار با مردم شهر مرزی درح اظهار کرد: مردم درح در مرز، مرزداران غیور ایران اسلامی در تاریخ بوده اید و همواره به این موضوع بالیده ایم.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: ما افتخار داریم که مرزداران ما مردمی صبور هستند که با همکاری نیروهای مسلح امنیت را به مرز هدیه دادند.

جهانگیری با بیان اینکه ما در موضوع امنیت مرز خط قرمز داریم، ادامه داد: واکنش ما با ورود پهپاد آمریکایی به مرز نشان این موضوع بود.

وی با اشاره به اینکه مرز جمهوری اسلامی مرز غیرت و عزت است، گفت: ما مسئولین باید با تمام وجود قدر مردم را دانسته و در راستای رفع مشکلات آنان گام برداریم.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: ایران در تفاهم های بین المللی هیچگاه خلف وعده نکرده ولی آمریکایی ها از این تعهد خارج شده و بیان کردند می خواهند در جنگ اقتصادی ایران را دچار آشفتگی کنند.

جهانگیری بیان کرد: اما مردم ما سرفراز هستند چرا که توانستند نقشه های دشمنان  را نقش برآب کنند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد جمعیت خراسان جنوبی روستایی است ادامه داد: هنر مسئولان این است که گرد و غبار محرومیت را از چهره شهرها و روستاها برطرف کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ما به منطقه سربیشه و درح آمده ایم تا سخن رهبر معظم انقلاب در زمینه توجه به نهبندان و سربیشه را احیاء کنیم.

جهانگیری بیان کرد: وقتی منطقه ای شهر اعلام می شود به صورت طبیعی باید امکاناتی برای آن منطقه آورده شود ولی در درح حتی خیابان های شهر هم آسفالته نیست.

وی با اشاره به تفاهم های برخی نهادها با استانداری خراسان جنوبی در راستای توسعه برخی مناطق محروم خراسان جنوبی اظهار کرد: به عنوان نماینده دولت از این موضوع استقبال می کنم.

جهانگیری گفت: تاریخ ایران تنها در شهرهای بزرگی چون اصفهان خلاصه نمی شود ولی مناطقی چون درح و ماخونیک نیز از جلوه های تاریخ ایران است.

وی با اشاره به ورود ۸۰۰ گردشگر خارجی به ماخونیک در سال گذشته اظهار کرد: همه این موارد پتانسیل هایی برای رونق نهبندان و سربیشه است.

معاون اول رئیس جمهور  با اشاره به تأمین اعتبار برخی پروژه های آب رسانی بیان کرد: شروع ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مردم محروم خراسان جنوبی یک اقدام مهم در راستای رفع محرومیت است.

جهانگیری با بیان اینکه ۸۳ درصد جمعیت کشور از راه آسفالته برخوردار هستند، ادامه داد: با این وجود پذیرفته نیست که هنوز منطقه ای مشکل راه آسفالته داشته باشد.

وی افزود: خراسان جنوبی با کمبود منابع آب رو به رو است و از این منظر باید در حوزه کشاورزی به سمت کشت گلخانه ای و آبیاری نوین برویم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه تقویت بازارچه های مرزی یکی از اولویت ها است،گفت: با افغانستان رابطه خوبی داریم و از این جهت بازار افغانستان برای ما بسیار مهم است.

جهانگیری با بیان اینکه توسعه تجارت با افغانستان آبادانی مناطق مرزی را به همراه دارد، گفت: به صورت ویژه باید مرز و بازارچه های مرزی را جدی بگیریم.

وی با اشاره به کلنگ زنی یک مجتمع آموزشی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در درح طی این سفر و تلاش برای رفع مشکل آسفالت معابر شهر درح اظهار کرد: مصمم هستیم که ایران را آبادتر از قبل کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر