کد خبر 385460

تردد کامیون‌های صادراتی در ایام اربعین به عراق ممنوع شد

رئیس پلیس‌راه استان ایلام گفت: به‌منظور جلوگیری از گره‌های ترافیکی در شهر مهران و مسیرهای منتهی به پایانه مرزی، تردد کامیون‌ها به عراق از ۱۷ مهرماه تا ۴ آبان‌ماه امسال از مهران ممنوع است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ رضا همتی‌زاده رئیس پلیس‌راه استان ایلام ظهر امروز در ایلام گفت: امسال نیز همانند سال گذشته در ایام اربعین شاهد حجم بالای ترافیک در راه‌های منتهی به پایانه مرزی استان به سمت کشور عراق هستیم که به همین منظور پلیس‌راه انتظامی استان با همکاری کلیه دستگاههای مرتبط و حداکثر توان، طرح ترافیکی اربعین حسینی(ع)را بر تمرکز بر محورهای پرتردد به مرحله اجرا در می‌آورد.

وی افزود: تردد کامیون‌ها به عراق از ۱۷ مهر تا ۴ آبان امسال از مهران ممنوع است.

رئیس پلیس‌راه استان ایلام اظهار کرد: همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از روز دوشنبه ۱۵ مهرماه تا پایان روز شنبه ۴ آبان‌ماه در مسیرهای حمیل_سرابله_ایلام، قلاجه_ایوان_ایلام، ایلام_مهران، ایلام_ملکشاهی_مهران و مهران_دهلران و باالعکس ممنوع خواهد بود.

وی ادامه داد:  با توجه به دوطرفه و کوهستانی بودن جاده‌های استان از رانندگان وسایل نقلیه و به‌ویژه افراد غیربومی که آشنایی لازم را با جاده‌های استان ندارند تقاضا می‌شود که با رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی‌مورد در مسیرهای منتهی به مرز مهران رانندگی کنند.

همتی‌زاده بیان کرد: در طول مسیر تردد زائران، با نصب تابلو و بنرهای هشداردهنده آشکارسازی لازم به‌منظور افزایش آگاهی رانندگان و پیشگیری از تصادفات، اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص اطلاع رسانی مستمر در خصوص وضعیت راه‌های استان، اعلام محدودیت‌های ترافیکی، ساماندهی موکب‌ها و ثبت ساعت وسایل نقلیه عمومی در پایانه برکت صورت گرفته است.

گفتنی است، در اربعین امسال به‌منظور جلوگیری از گره‌های ترافیکی در شهر مهران و مسیرهای منتهی به پایانه مرزی، کارت‌های تردد دستگاههای درگیر در ایام اربعین صادر شده که فقط دارندگان کارت‌های یاد شده و اتوبوسهای مسافربری اجازه تردد دارند و سایر وسایل نقلیه در این ایام در مسیرهای اشاره شده اجازه تردد داده نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر