کد خبر 385286

رئیس قوه قضائیه؛

اقتصاد دریا محور راه‌حل افزایش میزان اشتغال در هرمزگان/ تصویب ۶۰میلیارد برای احداث زیربنای قضایی

رئیس قوه قضائیه گفت: استان هرمزگان با دارا بودن هزار کیلومتر مرز دریایی و با تکیه بر ظرفیت جوانان، می‌تواند اقتصاد دریا محور فعال و برای افزایش اشتغال گام بردارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: در این سفر بازدید از بندر مهم شهید رجایی را داشتم این بندر با 50 درصد سهم صادرات و واردات کشور نقش کلیدی در حوزه اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وی افزود: در این بندر جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد و اعضای ستاد از تهران برای گزارش دهی در این حوزه آمده بودند.

رئیس قوه قضائیه گفت: برای مقابله با پدیده قاچاق سازمان یافته 8 سامانه از جمله سامانه‌های ارزیابی و انبارداری ساخته شده است هرچند برای مبارزه مفیدتر با قاچاق نیازمند کار بیشتر هستیم.

وی ابراز داشت: دستگاه قضایی برای مبارزه با این نوع قاچاق سازمان یافته مصمم است و تصمیمات قاطعی نیز در این زمینه اتخاذ شده است که با پیگیری و همت مسوولان مرتبط می‌توانیم انتظار مبارزه مناسب با این پدیده را داشته باشیم.

حجت‌ا‌‌‌لاسلام رئیسی گفت: یکی از نکات مثبت سفر به هرمزگان دیدار با خانواده معظم شهدا، روحانیت و نخبگان استان بود که جوانان استان نشان دادند ظرفیت مناسبی برای احیای اقتصاد دارند.

وی افزود: استان هرمزگان با دارا بودن هزار کیلومتر مرز دریایی و با تکیه بر ظرفیت جوانان، می‌تواند اقتصاد دریا محور فعال و برای افزایش اشتغال گام بردارد.

رئیسی با اعلام حمایت قاطع دستگاه قضا از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بخش خصوصی گفت: نظام بانکی نیز می‌بایست تسهیلات خود را در اختیار کارآفرینان و سرمایه‌گذاران داخلی قرار دهد  و نگذارد منابع بانکی به دلالان برسد.

وی اظهار داشت: در این سفر  9 هیئت اعزامی از سوی قوه قضائیه در شهرستان‌ها و 5 هیئت دیگر نیز در مرکز استان نسبت به شناسایی مشکلات و کاستی‌های هرمزگان در زمینه قضایی اقدام و گزارشات خود را در شورای عالی قضایی ارائه کردند.

وی افزود: مهمترین مسائل مطرح شده از سوی این کارشناسان در بخش نیروی انسانی و بعضی زیرساخت‌های قضایی بود که با تخصیص اعتبار 60 میلیارد تومانی، از محل اعتبارات قوه قضائیه و اعتبارات استانی به دنبال ساخت دادگستری در بشاگرد و همچنین اقدام برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز این حوزه هستیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: همچنین مصوب شد از محل اعتبارات قوه قضائیه و اعتبارات استانی 600 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکلات حوزه قضایی از جمله احداث دادگستری در بشاگرد و سایر نقاط محروم تخصیص یابد و انتظار داریم رئیس کل دادگستری استان با همکاری استاندار این اعتبار را جذب و در جهت کاهش مشکلات هزینه کنند.

ریاست قوه قضائیه پس از پایان نشست خبری با بدرقه استاندار، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات قضایی استان، بندرعباس را به مقصد تهران ترک کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری