کد خبر 385078

در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی؛

رهبر انقلاب: امروز برخی بیّنات انقلاب را صریح منکر می‌شوند

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که در تاریخ ۸ مهر ۹۸ برگزار شده بود، صبح امروز در مصلی بیت المقدس اراک منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تاکید بر لزوم جمع‌آوری خاطرات گرانبهای پدران و مادران و همسران شهدا افزودند: شهادت موهبت و امتیازی است که خداوند متعال نصیب به این برجستگان کرده است و شرح حال و زندگانی شهیدان، جانبازان و رزمندگانی که در این مسیر درخشان قرار دارند، سراسر درس و نشان‌دهنده مراتب بالای معنویت آنان است.

رهبر انقلاب اسلامی برجسته تر و درخشنده تر شدن یاد شهیدان را روحیه بخش، امیدبخش و جهت بخش خواندند و خاطرنشان کردند: از جمله مواردی که باید در ثبت خاطرات خانواده های شهدا موضوع سوال و بررسی قرار بگیرد انگیزه‌های آنان از موافقت با حضور فرزندان و همسران شان در میدان جهاد در راه خدا است.

ایشان انگیزه شهیدان از جهاد را کسب رضای الهی و ذکر و نام حضرت سیدالشهدا علیه السلام برشمردند و گفتند نباید اجازه داد این حقایق برجسته، کهنه و فراموش شود و یا مجالی برای انکار آنها به وجود آید، همچنان که امروز برخی افراد، پاره ای از بینات انقلاب را صراحتاً انکار می‌کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: برگزاری اینگونه اجتماعات و گردهمایی‌ها نباید پایان کار تلقی شود بلکه باید به مثابه آغاز راه در آشنا کردن جوانان و نوجوانان با معارف انقلاب و دفاع مقدس باشد.

کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی در مصلی بیت المقدس اراک آغاز شد.

بیشتر بخوانید