کد خبر 380481

حذف چهار صفر از پول ملی در اولویت تصویب قرار گرفت

معاون امور مجلس رئیس‌جمهورگفت: لوایح مربوط به رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم و حذف چهار صفر از پول ملی در اولویت تصویب مجلس دهم قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،  حسینعلی امیری امشب در بدو ورود به ارومیه با اشاره به اهداف سفر دو روزه خود به آذربایجان‌غربی بیان کرد: در این سفر مقرر است که چند طرح بزرگ از جمله سیلو و زیرگذر شهر بوکان افتتاح شده و از سوی دیگر عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی ۱۵۶ روستا آغاز می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۲ لایحه در اولویت تصویب مجلس دهم قرار دارد اظهار کرد: از جمله آنها، لایحه جامع انتخابات، شفافیت، لوایح مربوط به رونق اقتصادی، بهبود معیشت مردم و حذف چهار صفر از پول ملی است.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور تصریح کرد: هم‌اکنون تقاضای فوریت برای لایحه حذف چهار صفر از پول ملی شده که از این طریق، نظام حسابرسی به سهولت انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت موافق طرح تشکیل وزارت بازرگانی است گفت: این طرح در هفته‌های آینده در دستور کار نمایندگان ملت قرار دارد و بی‌شک با تصویب این طرح، حوزه بازرگانی کشور منسجم و متمرکزتر می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود. به جای حذف 4 صفر و چاپ اسکناس و مشکلات آن چرا دولت یک واحد جدید اعلام نمیکند مثلا

  یک دینار = 10000 تومان=100000 ریال. این باعث میشود پیوستگی هزینه ها ودرامدها در محور زمان باقی باشد. مثلا وزات خانه میگوید یک هزار میلیون تومان معادل 100هزار دینار خرج کتاب کرده ایم.
  مزیت دیگر نیاز به جمع آوری و چاپ مجدد اسکناس نیست.
  قدیم هم واحدهای زیادی موجود بود دینار شاهی قران ریال تومان

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری