کد خبر 377551

۲۳میلیون یارانه‌بگیر در معرض حذف از لیست یارانه‌بگیران

عضو هیئت رئیسه «کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس»، گفت: در حال حاضر حدود ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند که با شناسایی سه دهک پردرآمد، حدود ۲۳میلیون نفر را می‌توان از فهرست یارانه‌بگیران خارج کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، محمد خدابخشی با اشاره به تکلیف قانونی دولت در شناسایی سه دهک بالایی درآمدی و حذف یارانه نقدی ثروتمندان، اظهار کرد: بر اساس اظهارات مسئولان دولتی از جمله محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دولت و مشخصا «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در حال تمهید مقدمات و ایجاد سامانه جامع برای شناسایی سه دهک پردرآمد جهت حذف از فهرست یارانه بگیران نقدی هستند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در سامانه‌ای که از سوی دولت راه‌اندازی خواهد شد، درآمد خانوارها و فهرست دارایی‌های آنها مشخص می‌شود تا یارانه فقط به گروه‌های هدف و نیازمند تعلق گیرد.

چند میلیون نفر شرایط دریافت یارانه نقدی را ندارند؟
خدابخشی گفت: در حال حاضر حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند که با شناسایی سه دهک پردرآمد، حدود ۲۳ میلیون نفر را می‌توان از فهرست یارانه‌بگیران خارج کرد.

حصول ۱۲ هزار میلیارد تومان با حذف یارانه سه دهک پردرآمد
این عضو هیئت رئیسه «کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس» در پاسخ به این سوال که با حذف سه دهک پردرآمد از فهرست یارانه‌بگیران، چه میزان منابع برای صرف در امور تولیدی مطابق قانون بودجه، حاصل خواهد شد؟ گفت: از حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان یارانه در نظر گرفته‌ شده برای پرداخت در سال ۹۸، برای هر دهک حدود ۴ هزار میلیارد یارانه تخصیص می‌یابد که با حذف سه دهک پردرآمد، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان حاصل می‌شود و می‌توان این منبع را برای رونق تولید به کار گرفت.

نمایندگان مجلس در تاریخ چهارم اسفند ۹۷، در ادامه بررسی جزئیات بخش درآمدی بودجه ۹۸، با جز (۱) بند (الف) تبصره (۱۴) این لایحه موافقت کردند و به موجب این مصوبه، دولت موظف شد با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  اینکه ۷۸ میلیون نفر یارانه میگیرند دروغ بزرگ است.
  شاید در یارانه ها هم فساد بزرگی در کار است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مملکتو نابود کردید

 • حسین
  ۰ ۰

  در یارانهمعیشتی دهک مبنا نبود چطور خانواری تا درامد بیش از 13 میلیون که شامل حقوق افراد حانواده و اجاره می شود بارانه می گیرد ولی زن یر پریت خانواده فاقد مسکن با خاقل خقوق اداره کار یا رانه من

 • حسین
  ۰ ۰

  با میل عمل کرده اند حقوق حانواده 13 میلیون یارانه معیشتی بگیردزن سر پرست با حداقل حقوق فاقد مسکن به او تعلق نگیرد حاج بابایی کجاست بروید فساد در تعلق یارانه معیشتس را بررسی کنیید