کد خبر 374407

مظنه کلاس‌های نقاشی کودکان چند؟

کودکان معمولا از طریق روش‌های فکری، جسمی و احساسی جهان اطراف را کشف می‌کنند. مداد، قلم مو و کاغذ بهترین روش برای انتقال ترس‌ها و امید‌های آنهاست. پیشرفت نقاشی کودکان در طی یک دوره زمانی می‌توانند رشد فکری آن‌ها را نشان دهد و همچنین توانایی‌ها و مهارت‌های علمی آن‌ها را مشخص کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، کودکان هنگامی که نقاشی می‌کشند، می‌آموزند که چگونه از خلاقیت‌شان استفاده کنند. در واقع نقاشی باعث می‌شود که فکرکردن آن‌ها پرورش یابد و مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری در آن‌ها افزایش می‌یابد. علاوه بر این‌ها زمانی که کودکان نقاشی می‌کشند قوه تخیل‌شان تقویت می‌شود. همچنین نقاشی راهی برای شناخت روح کودک است.

  افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که کودکان در کلاس نقاشی اثرهنری خلق می‌کنند و دیگران او را تحسین و تشویق می‌کنند، در واقع اعتماد به نفس‌شان افزایش می‌یابد و روابط اجتماعی آن‌ها نیز بهتر می‌شود.

  کاهش استرس

وقتی بچه‌ها دچار استرس و اضطراب می‌شوند، می‌توانند با نقاشی کشیدن احساسات خود را تخلیه کنند و بعداز پایان نقاشی احساس آرامش به آن‌ها دست می‌دهد.

  تقویت حافظه

کودکانی که نقاشی می‌کشند، به وسیله تصویرسازی‌هایی که انجام می‌دهند، مهارت‌های یادآوری و حافظه‌شان تقویت می‌شود. علاوه بر این کسانی که مدام نقاشی می‌کشند، با بالارفتن سن دچار فراموشی نمی‌شوند.

  راهنمای خرید مدادرنگی مناسب برای فرزندان کوچولو

اگر قصد خرید مدادرنگی برای کوچولوهای کمتر از 5 سال دارید، بهتر است مدادرنگی‌های کوتاه را بخرید چون این مدادرنگی‌ها راحت‌تر بین انگشتان کوچولوها قرار می‌گیرد

 و کنترل راحت‌تری دارد. در خرید مدادرنگی برای کودکان دبستانی یا کوچک‌تر از آن‌ها، به استقامت مدادها نیز توجه کنید. زیرا کودکان، مخصوصاً آن‌هایی که پایه‌های اول دبستان هستند، هنگام نقاشی کشیدن فشار زیادی به مداد وارد می‌کنند. پس مداد آن‌ها باید محکم باشد تا نشکند. همچنین سعی کنید مدادرنگی‌هایی بخرید که نوک پررنگ‌تری داشته باشد و کیفیت آن پایین نباشد تا فرزندتان بتواند نقاشی‌های زیباتری بکشد و به آن بی میل نشود. علاوه براین‌ها توجه کنید که مدادرنگی‌های 3 ضلعی برای کودکان مناسب نیست و معمولاً از دست آن‌ها سر می‌خورد؛ امّا مدادهای 8 ضلعی، 6 ضلعی و گرد راحت‌تر در بین انگشتان کودکان قرار می‌گیرد.

قیمت چند نوع مداد رنگی (تومان)

نوع    قیمت

24 رنگ فکتیس    180 هزار

24 رنگ فابرکاستل    74 هزار

24 رنگ اونر    52 هزار

24 رنگ کیبورد    37 هزار

24 رنگ آرت لاین    35 هزار

24 رنگ اویز    25 هزار

 

قیمت چند نوع رنگ روغن (تومان)

نوع    قیمت

12 رنگ وستا    115 هزار

12 رنگ ماریس    76 هزار

12 رنگ آرت نیشن    60 هزار

 

قیمت چند نوع آبرنگ (تومان)

نوع    قیمت

24 رنگ مموری    450 هزار

24 رنگ سن‌پترزبورگ    440 هزار

24 رنگ پلیکان    185 هزار

24 رنگ کوه نور    59 هزار

24 رنگ آقامیری    47 هزار

  راهنمای خرید بوم نقاشی

هنگامی که می‌خواهید بوم نقاشی بخرید، برای این که از کیفیت پارچه آن مطمئن شوید می‌توانید با ناخن خود پشت آن بوم خطی بکشید؛ اگر آن بوم دارای کیفیت خوبی باشد نباید اثر ناخن‌تان به شکل برجسته روی بوم باقی بماند و ایجاد ترک کند. بوم پارچه‌های مختلفی مانند کرباس، کتانی و الیاف مصنوعی دارد. رایج‌ترین و ارزان‌ترین پارچه بوم، کرباس است و ضخامت‌های مختلفی دارد. هنگام خرید این نوع بوم حواس‌تان باشد پارچه‌ای که بافت شل دارد را انتخاب نکنید چون به راحتی پاره می‌شود. همچنین هنگامی که می‌خواهید بوم بخرید به جنس پارچه و اندازه پارچه‌ای که دور چوب پیچیده شده نیز توجه کنید چون اگر اندازه پارچه مناسب نباشد با زدن چندبار قلم‌مو به آن، پارچه بوم از چهارچوب جدا می‌شود.

قیمت چند نوع بوم نقاشی سایز 70 × 50 (تومان)

نوع    قیمت

آرتویز    94 هزار

ره آورد    48 هزار

ممتاز    45 هزار

بیشتر بخوانید
ارسال نظر