{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 374164

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای قانون اشتغال روستایی یعنی از ابتدای سا ل۹۷ تا کنون حدود ۸۰هزار شغل در روستاها ایجاد شده است گفت:برای امسال هدفگذاری ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ( ایجاد شغل جدید و پایداری شغل)را داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی اصغر نورالله زاده،مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، درباره حمایت های این صندوق از روستایی با اجرای طرح های روستای بدون بیکار،هر روستا یک محصول گفت: از زمان  اجرای قانون اشتغال روستایی تا کنون نزدیک به هزار و 450 میلیارد تومان، تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد، این میزان برای 25هزار و 500طرح پرداخت شده است.

وی ادامه داد:سامانه نظارت صندوق به صورت دقیق اعلام می کند که این تسهیلات به کدام بخش، چه فردی و در چه شهری پرداخت شده است و در حال حاضر وضعیت پرداخت به چه صورت است.سیستم نظارت آنلاین تسهیلات اعطایی در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال از طریق برقراری نظام نظارت قبل، حین و پس از پرداخت تسهیلات مورد بررسی و پایش قرار می گیرند. این تسهیلات غالباً در چند مرحله پرداخت شده و در سال اول اجرا تا حداکثر 4 بار موردنظارت میدانی قرار می گیرند. کارشناسان ضمن پیگیری انحرافات احتمالی با انجام مشاوره های لازم نسبت به اصلاح عملکرد سرمایه گذاران اقدام می نمایند. همچنین در صورت عدم همکاری مجریان در اجرای طرح صندوق ضمن ارسال اخطار به ضامنین زمینه وصول یکجای مطالبات این دسته از افراد را در دستور کار قرار می دهد.ضریب راه اندازی در طرحهای اشتغالزا در صندوق بالاتر از استانداردهای بین المللی در کسب و کارهای خرد و معادل 86 % است.

  نورالله زاده محور رسته های حمایت شده در صندوق را خدمات، صنعت،کشاورزی خواند و گفت:در محیط های روستایی بحث فرآوری ،تولید را در صندوق های خرد محلی و گروه های پشتیبان داشته ایم.

 مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد:بیش از 1800 صندوق خرد محلی در 1800 روستا ایجاد کرده ایم، برای سال 98نیز تأسیس 1000صندوق دیگر در روستاهای کشور هدفگذاری شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، درباره عملکر صندوق‌های خرد محلی گفت: این صندوق‌ها نهادهای تأمین مالی محلی هستند که در روستاها بین20 تا 50 نفر عضو این صندوق‌ها هستند که این افراد، در حوزه‌های تسهیل گیری و توانمندسازی به مدت 6 ماه در بخش‌های نحوه تصویب و تأیید طرح‌ها، پرداخت تسهیلات و نحوه محاسبه کارمزد آموزش می‌بینند.

نوراله زاده با بیان اینکه خط اعتباری و تسهیلات در اختیار صندوق‌های خرد محلی قرار می‌گیرد تا این تسهیلات را به اعضای خود پرداخت کنند، گفت: تسهیل گران در صورتی که تسهیلات این صندوق‌های محلی را در جهت برنامه‌های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید به اعضای خود پرداخت کنند، بعد از 6 ماه خط اعتباری جدید به آنها اختصاص می‌یابد.

 وی بیان کرد: از ابتدای اجرای قانون اشتغال روستایی یعنی از ابتدای سا ل97 تا کنون حدود 80هزار شغل در روستاها ایجاد شده است. ادامه دار شدن طرح اشتغال روستایی باعث کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در محیط های روستا خواهد شد. تا پایان سال 98برنامه ریزی برای پرداخت 2هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی را داریم. تا کنون نزدیک به 400میلیارد تومان طرح تصویب کردیم و 280میلیارد تومان پرداخت کردیم. برای امسال هدفگذاری ایجاد 100 هزار فرصت شغلی ( ایجاد شغل جدید و پایداری شغل)را داریم.

وی گفت: چند اپلیکیش طراحی کرده ایم،یکی از این اپلیکیش ها برای بودم گردی هایی است که در کشور حمایت کرده ایم،یک اپلیکیش دیگر طراحی کرده ایم که تمام باغدارها محصولات خود را روی این اپلیکیش بارگذاری می کنند،توزیع تره باری محصولات را دارد. اپلکیشن به نام تزبار را حمایت کرده ایم که طراح این کار چند جوان فارغ التصیل زنجانی بوده اند.

 نورالله زاده درباره حمایت پوشاک در کشور گفت: تقریباً در تمام روستاها از طرح های پوشاک حمایت کرده ایم. برای تولید انبوه و پوشاک حمایت های بسیاری ایجاد کرده ایم. در این رسته هم حفظ اشتغال موجود را داشته ایم هم اشتغال جدید داشته ایم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری