کد خبر 370753

لاهوتی: نرخ دلار ۹هزار تومان است

مهرداد لاهوتی با بیان اینکه نرخ دلار ۹ هزار تومان است گفت: اضافه بر این رقم به فضای روانی جامعه بازمی‌گردد که البته به مرور زمان این نرخ کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره واقعی بودن نرخ فعلی دلار گفت: بخشی از افزایش نرخ دلار واقعی و بخشی از آن غیرواقعی است.

وی افزود: دلار متناسب با  تورم باید افزایش پیدا کند هرچندکه بخری افراد می‌گویند دلار در تعدادی از کشورها افزایش کمتری داشته است که البته به نرخ پایین تورم در آنجا باز می‌گردد این در حالی است که تورم در کشور ما بالا است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در همه دولت‌ها دلار افزایش پیدا کرده است به طوری که دلار در دولت هاشمی چهار برابر شد و در دولت خاتمی 2.7 برابر و در دولت احمدی‌نژاد بیش از سه برابر شد؛ لذا دلار باید بر اساس افزایش تورم افزایش پیدا می‌کرد و به 9 هزار تومان می‌رسید.

لاهوتی گفت: اشتباهی که دولت‌ها در چهار ساله دوم فعالیتشان دارند آن است که اجازه  نمی‌دهند نرخ دلار افزایش پیدا کند.

وی در پایان گفت: افزایش نرخ دلار تا 9هزار تومان کاملا به حق بوده ولی اضافه بر این میزان به فضای روانی جامعه بازمی‌گردد که البته در اثر مرور زمان این نرخ کاهش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بهتراست که شما قیمت دلار راغیرکارشناسی اعلام نکنید زیرا امیدواری به امیدواری مردم ندهید .
    اگر قیمت دلار 9 هراز تومان است پس چرا قیمت همه چیزدرایران بدون قانون ومقررات بالا می رود و هیچ ارگانی و اداره پاسخگو این افزایش قیمت ها نیست . اگر عرضه مدیریت کشور راندارید لطفا استعفا دهید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری