کد خبر 367921

تلاش برای پرداخت معوقات فرهنگیان قبل از مهرماه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از مدیران استان‌ها خواست تا روی املاک تمرکز کنند تا درآمدهای پایدار برای آموزش و پرورش ایجاد کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری در گردهمایی مشترک رابطان امور مجلس ادارات کل آموزش وپرورش استان‌ها و حوزه ستادی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزارشد، اظهار کرد: سند تحول براساس آموزه های دینی خط سیری را به ما نشان می دهد که همان فلسفه آموزش وپرورش است.

وی افزود: تحولی که قرار است انجام شود از نوع  مادی نیست بلکه  تحولی از نوع بنیادین دینی و معرفتی و مبتنی بر فلسفه آموزش و پرورش  است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تلاش‌ها برای به صفر رساندن معوقات ادامه دارد، آنچه برای ما مهم است، ابتدا سند تحول و سپس رتبه بندی معلمان است.

وی افزود: با تلاش نمایندگان مجلس ردیف حقوقی برای نظام رتبه بندی مشخص شد و تلاش می کنیم تا قبل از مهر۹۸ اقدام موثری در پرداخت معوقات و مطالبات صورت بگیرد اما در دراز مدت نیازمند مجلسی هستیم تا قوانین  لازمه را مصوب کنند تا شاهد انباشت مطالبات نباشیم.

وی ادامه داد: مجلس هم قانونگذاری و هم کار نظارت را انجام می دهد لذا در بعد نظارت باید رسیدگی کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس اظهارکرد: در بسیاری از زمینه ها مجلس همکاری خوبی با آموزش و پرورش دارد لذا هر پیشنهادی به مجلس ارائه شود برای تصویبش تلاش می کند.

وی اذعان کرد: بخشنامه تعامل براساس دستورالعمل معاون پارلمانی رئیس جمهور تهیه و تدوین شده تا به زودی به مراجع ذی ربط ارسال  شود.

وی بر ضرورت تجمیع مکاتبات بین آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس تاکید کرد و گفت: کلیه مکاتبات انجام شده مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد تا مکاتبات غیر ضابطه مند مشخص شود.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، حجت الاسلام والمسلمین عسکری ادامه داد: در حال احصای برخی امور هستیم از جمله امور مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان، سرپرست وزارت آموزش و پرورش خواهان واریز سود صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب معلمان است و معتقداست هر استان باید مجتمعی داشته باشد.

وی گفت: استان ها باید روی املاک متمرکز شوند و درآمدهای پایدار ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۰ ۰

  سلام،،غیر از دروغ تا حالا چیزی دیگری که سودی برای معلمان داشته باشه از مسئولین محترم ،نشنیدیم از آذر پارسال تا الان اضافه تدریس معلمان پرداخت نشده. شما حساب کنید چقدر این پولی که طلب داریم اگر هم الان بدهند بی ارزش شده،،

 • سیدفتاح‌سجادی
  ۰ ۰

  سلام‌‌به‌همه‌همکاران‌درحوزه‌اموزش‌وپرورش‌که‌عمر‌خودرادرراه‌تعلیم‌وتربیت‌صرف‌میکنند‌نهایتادرفکرپرداخت پاداش‌۹۷باشید

 • علی
  ۰ ۰

  از این حرفها زیاد شنیدم مطمئن باشید پرداخت معوقه ایی که انجام نخواهد شد هیچ رتبه بندی هم فقط یک حرفه و اجرایی نمیشه.

 • بازنشسته سال 97
  ۰ ۰

  چرا پاداش ما را نمی دهید.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری