کد خبر 360218

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

مالیات برعایدی سرمایه در قالب یک لایحه‌ مستقل به مجلس می‌رود/ به دنبال افزایش پایه‌های مالیاتی هستیم

وزیر اقتصاد با بیان اینکه «مالیات بر عایدی سرمایه» و «مالیات بر درآمدهای مستقیم» درقالب دولایحه مجزا در حال نهایی شدن است، گفت: ساماندهی معافیت‌ها و افزایش پایه‌های مالیاتی در دستور کار است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در پاسخ به این سوال که آیا لایحه مالیات بر عایدی سرمایه قرار است در قالب لایحه جامع مالیات بر درآمدهای مستقیم تقدیم دولت و مجلس شود، گفت: «مالیات بر عایدی سرمایه» و «مالیات بر درآمدهای مستقیم» در قالب دو لایحه مجزا در حال طی کردن مراحل نهایی خود هستند.

وی ادامه داد: در لایحه جامع «مالیات بر درآمدهای مستقیم» چند مبحث در نظر گرفته شده است و دو موضوع مهم ساماندهی معافیت‌های مالیاتی و افزایش پایه‌های مالیاتی از طرق مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

دژپسند گفت: فعلاً نمی‌توانم اطلاعات بیشتری از این لایحه ارائه کنم.

مالیات بر عایدی سرمایه که در بسیاری از کشورهای دنیا دریافت می‌شود، جلوگیری از انباشت سرمایه در دست عده اندکی از افراد، هدایت سرمایه به بخش‌های مولد، جلوگیری از سوداگری و سفته بازی در بازار دارایی‌هایی که با محدودیت عرضه مواجهند (نظیر بخش املاک و مستغلات) و کمک به بازتوزیع درآمد و ثروت در جامعه را امکانپذیر می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمدی
    ۰ ۰

    از کلیه مبالغی که در اجرای احکام دادگستری به ذینفع پرونده داده می شود خصوصا" اجرت المثل ، لطفا" ۱۰ تا ۲۰٪ مالیات دریافت کنید که کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد شد و حتی اگر مبالغ اجرت المثل را در اجرای احکام به در آمد سالانه آن فرد اضافه گردد و اگر از مودی ، مالیات کل درآمد سالانه گرفته شود بهتر است .