{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358088

سفیر اسبق ایران در ایتالیا گفت: ما با نگاهی به آشفته بازار اتحادیه اروپا، متوجه شدیم که رویکرد اروپا نسبت به آینده برجام و عملیاتی کردن مکانیسم مالی همچون «اینستکس» ضعیف تر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ازمهر، ابوالفضل ظهره وند سفیر اسبق ایران در ایتالیا در خصوص آینده روابط اروپا با ایران اظهار داشت: در انتخابات پارلمانی اروپا که اخیراً برگزار شد شاهد بودیم که احزاب راست افراطی رشد قابل توجهی را پیدا کردند و موفق شدند درصد خوبی از کرسی‌های پارلمان را نسبت به گذشته به دست آورند ولی در مجموع همچنان احزاب اتحادگرا و مخالف تضعیف اتحادیه اکثریت این پارلمان را در اختیار دارند.

وی گفت: نکته جالب در نتیجه انتخابات این است که جریان راست افراطی در کشورهایی چون فرانسه، آلمان و ایتالیا بیشترین رشد را داشتند اما در کشورهای اروپای شرقی چندان موفقیتی نداشتند که این نیز به نوبه جای تأمل و تحلیل دارد.

ظهره وند تصریح کرد: ترامپ، بولتون و برخی دیگر مقامات آمریکایی خیلی واضح از احزاب راست افراط‌گرای اروپا حمایت می‌کنند و خواهان فروپاشی اتحادیه اروپا هستند اما به نظر من مردم اروپا در برابر این سیاست آمریکا ایستادگی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که اروپا تجزیه و تضعیف شود.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا بیان کرد: از طرف دیگر، ایران هم با نگاهی به آشفته بازاری که اتحادیه اروپا با آن مواجه است متوجه شده که رویکرد اروپا نسبت به آینده برجام و اینکه بخواهد مکانیسم مالی همچون اینستکس را عملیاتی کند، ضعیف‌تر از گذشته شده است.

وی ادامه داد: اروپا قادر به مقابله در برابر سیاست‌های تحریمی و فشارهای آمریکا نیست و همچنان می‌خواهد با خرید زمان و امیدواری نسبت به اینکه جریانی مثل دموکرات‌ها در آمریکا روی کار آیند تا فشارها از روی اروپا کاسته شود، مسیر خود را ادامه دهند.

ظهره وند در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین به اعتقاد من تا سال 2020 که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را خواهیم داشت اتفاق خاصی در روابط با اروپا نخواهیم داشت و نباید انتظار داشته باشیم که از اروپایی‌ها آبی برای ما گرم شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری