کد خبر 356877

وزیربهداشت: کمبود داروهای اساسی نداریم

وزیر بهداشت درراهپیمایی روز قدرس، با اشاره به تلاس آمریکا و هم‌پیمانانش برای فشار به ایران از طریق تحریم‌ها، گفت: خوشبختانه تا این لحظه کمبود جدی نداریم و با برنامه‌ریزی‌ های انجام شده تا پایان سال چیزی به نام کمبود داروهای اساسی و کسری تجهیزات پزشکی نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا ، سعید نمکی با حضور در راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانطور که میدانیم روز قدس به عنوان یادگاری از امام راحل حرکت بسیار وسیع ملی در تقویت جبهه مقاومت بود و همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند مسلما این حرکت در به هم ریختن معادلاتی که در رابطه با معامله قرن طراحی شده موثر خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر راهپیمایی روز قدس در معامله قرن گفت: قطعا این همبستگی میان مردم، در تقویت روحیه مقاومت منطقه ای و مقاومت جدی در برابر دسیسه های طراحی شده به منظور به زانو درآوردن مردم منطقه بویژه مردم ایران  نیز تاثیر خواهد داشت.

نمکی با تاکید بر این که راهپیمایی روز قدس در تقویت روحیه مقاومت در منطقه و بخصوص مردم مظلوم فلسطین تاثیر خواهد داشت ، گفت: امیدواریم مردم فلسطین روزی از اسارت و به نوعی اشغال گری رژیم صهیونیستی رها شوند.

وی با بیان اینکه بزرگترین وظیفه مسئولین این است که همیشه در کنار مردم باشند، گفت: این بزرگترین رسالت همه مسئولین جمهوری اسلامی است و دوم اینکه راستای تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی به خصوص در شرایط سخت تحریم ها تلاش کنند و با تاب‌آوری مردم، خدمت بیشتر به مردم و کوشش جهادی، فشار را به حداقل برسانند.

نمکی در ادامه با بیان اینکه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند بزرگترین راه توفیق ما تکیه بر درون مرزهای مملکت است وضع برجام هم این نیست که ما منتظر بیرون باشیم بلکه تعهدی بیاالمالکی است وبه همه نشان دادیم ما مردم صلح طلبی هستیم. گفت: قطعا امریکایی ها و هم پیمانانشان برای اینکه ما را تحت فشار قرار دهند برای کاهش کالاهای اساسی تردیدی ندارند و تمام راه های نقل و انتقالات پول ما را بستند اما خوشبختانه تا این لحظه کمبود جدی نداریم و بابرنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال چیزی به نام کمبود دارو های اساسی و کسری تجهیزات پزشکی نخواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • reza
    ۰ ۰

    لطفابه اطلاع اقای وزیرمطلع برسانید 10روز قبل بادفترچه بیمه کارمندی به بیش از 7داروخانه جهت قرص کنکور2.5و همچنین والسارتان40مراجعه کردم نه ایرانی نه خارجی آن موجود نبود !!!!! این درحالیست که ایشان افاضه کلام میفرمایند 40درصدمردم ما فشارخون بالا دارند و خبرندارند!!
    بنده که خبردارم ودنبال داروی فشارهستم واین داروهای پیش پاافتاده وگچی(بقول وزیرکه ازاین کلمه درست بدش میاد!) وگیرم نمیاد تکلیف چیست؟
    حداقل لفاظی نکنید...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری